Трамп пропонує передати допомогу Україні у кредит, його ідею підтримав проукраїнський сенатор

Трамп пропонує передавати допомогу Україні у кредит, його ідею підтримав проукраїнський сенатор

Сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем підтримав експрезидента США Дональда Трампа, який пропонував передати допомогу Україні в кредит, а не на безоплатній основі. В іншому випадку він відмовляється голосувати за підтримку.

За його словами, допомога Україні, Ізраїлю та Тайваню є надзвичайно важливим питанням для безпеки США, повідомляє Liga.net.

"Українці билися як тигри, але їм потрібна додаткова допомога. Згодом вони продовжать завдавати ударів по росії. Поразка України лише призведе до подальшої агресії в інших регіонах світу, особливо з боку Китаю", – заявив Грем.

Він зазначив, що спочатку США мають розібратися з безпекою кордонів.

"Я вважаю, що розв'язанням цієї проблеми є наступна формула. Додатковий пакет допомоги повинен становити собою кредит для країн, що розглядаються, як запропонував президент Трамп. Кредит на дружніх умовах дає Америці, яка по вуха в боргах, шанс повернути наші гроші й змінює парадигму того, як ми допомагаємо іншим. Президент Трамп правий", – підкреслив сенатор.

Законодавець заявив, що сподівається на врегулювання питання кордону в Палаті представників, щоб він міг пройти через Сенат.

"Я також сподіваюся, що Палата представників перетворить додатковий пакет допомоги на кредит, а не на грант. Поки цей день не настане, я голосуватиму проти", — резюмував він.

Зазначимо, початку великої війни Грем був одним із послідовних прихильників підтримки України в США, він критикував Білий дім за зволікання з військовою допомогою і неодноразово відвідував Київ. Він говорив, що Україна "перейняла американську мантру "живи вільно або помри". На думку сенатора, це була хороша інвестиція Сполучених Штатів, щоб "допомогти звільнити Україну від російських воєнних злочинців".

Нагадаємо, станом на ранок 13 лютого законопроєкт про грантову допомогу Україні Тайваню і Ізраїлю знаходиться на фінальному етапі розгляду у Сенаті. Якщо його ухвалять, документ перешлють у Палату представників. Спікер палати Майк Джонсон вже дав зрозуміти, що цей законопроєкт не підтримає, оскільки у ньому немає питання захисту кордонів США. Водночас той же Джонсон напередодні відхилив двопартійну угоду про захист кордону і допомогу американським союзникам, над якою сенатори працювали кілька місяців.

Підпишись на наш Телеграм