Новий законопроєкт США про допомогу Україні: дата голосування і усі подробиці фінансування
Посолка України у США Оксана Макарова розкрила подробиці законопроєкту про допомогу Україні, яку оприлюднили у Палаті представників США.
Вона наголосила, що вже готові три законопроєкти, один з яких стосується України, а голосування за ці законопроєкти очікується в цю суботу.
Законопроєкт передбачає асигнування у розмірі $60,8 млрд в частині допомоги Україні та регіональним партнерам для протидії росії.
У тому числі оборонні видатки у розміні 49,9 млрд дол., зокрема:
− $23,2 млрд – поповнення товарів оборонного призначення та послуг наданих Україні;
− $11,3 млрд – поточні американські операції в регіоні;
− $13,8 млрд – закупівля сучасних оборонних систем, оборонних товарів та послуг;
− $1,6 млрд зовнішнього військового фінансування (FMF) для задоволення потреб України та інших регіональних партнерів;
Також передбачене таке фінансування:
− $26 млн – для забезпечення нагляду та підзвітності допомоги та обладнання наданого Україні.
− $ 5 млн Державному департаменту для адміністрування оборонної допомоги;
− $300 млн на допомогу Україні у захисті її кордонів та просуванні верховенства права;
− $100 млн на підтримку програм з розмінування, боротьби з тероризмом та нерозповсюдженням зброї масового знищення.
$9,5 млрд передбачено на економічну допомогу Україні та країнам, що постраждали від вторгнення росії в Україну:
− $7,849 млрд на економічну допомогу Україні, що може включати пряму бюджетну підтримку. (окрім відшкодування пенсій)
− $1,575 млрд на інші види економічної допомоги Україні та постраждалим країнам;
− $25 млн Офісу перехідних ініціатив USAID для підтримки України та країн постраждалих від російського вторгнення;
− $50 млн для реагування на ситуацію у сфері глобальної продовольчої безпеки.
Також передбачено виділення:
− $149 млн Національній адміністрації з ядерної безпеки США для реагування на ситуації, пов’язані з ядерною безпекою в Україні.
− $481 млн Міністерству охорони здоров'я і соціальних служб США на допомогу українцям, які отримали гуманітарний пароль в США через програму U4U.
Крім того, законопроект передбачає виділення додаткового фінансування, що буде використано у т.ч. для надання допомоги Україні та реагування на ситуацію в нашій державі, пов’язаній з російським вторгненням, зокрема:
− $60 млн на дипломатичні програми
− $ 8 млн Офісу Генерального інспектора Держдепу
− $ 39 млн на операційні видатки USAID
− $ 10 млн Офісу Генерального інспектора USAID
− $98 млн Міністерству енергетики США для придбання для розвитку та виробництва радіоактивних ізотопів.
Крім того, в тексті:
- Посилюється нагляд через вимоги моніторингу
- Вимагається від партнерів і союзників надавати співмірні витратам обсяги допомоги
- Передбачається укладення угоди з урядом України про повернення коштів, наданих на економічну підтримку
- Збільшуються ліміти в рамках механізму PDA.
Політичний репортер The Daily Beast Рііз Ґорман опублікував на своїй сторінці в соцмережі Х цитату Майка Джонсона про те, що він готовий ризикнути власною політичною карʼєрою заради негайного надсилання Україні
- 564 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Луганчани вшанували пам’ять Шевченка у Дніпрі
- 18:00 У Сватівському хабі родинам з Луганщини видали 206 продуктових наборів за лютий
- 17:00 Луганські поліцейські долучилися до Всеукраїнського забігу пам’яті загиблих правоохоронців (ФОТО)
- 16:00 Ремонт та облаштування простору 40+ обійдеться Сіверськодонецькій лікарні у понад 250 тис. грн
- 15:00 Жителі Біловодської громади отримали 330 000 грн допомоги
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Черкасах попрощалися з захисником з Луганщини 04.03.2026 переглядів: 737
- Зарплата, рахунки та нерухомість: що задекларував очільник прокуратури Луганщини 05.03.2026 переглядів: 626
- Війна не забрала музику: історія композитора зі Старобільщини 04.03.2026 переглядів: 491
- Помер поранений на фронті захисник з Луганщини Юрій Цемеров 06.03.2026 переглядів: 484


Ремонт та облаштування простору 40+ обійдеться Сіверськодонецькій лікарні у понад 250 тис. грн
Дружина полеглого оборонця Донецького аеропорту планує збудувати реабілітаційний центр у Карпатах
Багатоповерхівка у Сіверськодонецьку залишилася без сантехніки після ремонту окупантів 