Кулеба назвав "справедливим ставленням" позбавлення українців консульських послуг за кордоном

Кулеба назвав "справедливим ставленням" позбавлення українців консульських послуг за кордоном

Міністр МЗС Дмитро Кулеба прокоментував розпорядження про те, що консульства України припиняють надання послуг чоловікам від 18 до 60 років.

Кулеба у соцмережі X назвав це "справедливим ставленням".

"Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна. Крім того, обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію. Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, — то так це не працює", - заявив він.

Кулеба зазначив, що "перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною".

"Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно", - зазначив він.

Кулеба пообіцяв, що невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до вступу в дію закону про мобілізацію та після набрання ним чинності. 

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України з 23 квітня тимчасово призупинити усі консульські дії щодо для громадян України призовного віку. Заборона діятиме до отримання роз'яснень положень закону щодо посилення мобілізації.

Генеральне Консульство України у Г'юстоні (США) підтвердило цю інформацію.