У Харкові відкрили перший простір для адаптації ВПО. Що пропонують переселенцям

У Харкові відкрили перший простір для адаптації ВПО. Що пропонують переселенцям

У Харкові відкрився новий простір для адаптації в місті, у якому внутрішньо переміщені (ВПО) та постраждалі від війни особи можуть отримати основні послуги та підтримку за принципом «єдиного вікна» в одному місці.

Про це повідомляє Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Простір реалізували за ініціативи Харківської міської ради та втілили БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН), щоб допомогти людям, постраждалим від війни, отримати важливі послуги й допомогу. Заклад розташований у підвальному приміщенні, що робить його безпечним для отримання послуг під час повітряної тривоги.

У просторі «Свій» люди зможуть отримати безоплатну правову допомогу, психосоціальну підтримку та зареєструватися на отримання грошової допомоги від УВКБ ООН. Також тут надаватимуть консультації з працевлаштування від партнера УВКБ ООН БФ «Право на захист». Окрім того, у цьому просторі відвідувачі матимуть змогу отримати доступ до адміністративних та соціально-правових послуг від місцевої влади. У спеціально відведеній кімнаті проводитимуть тренінги, групові консультації та семінари, щоб підтримати залучення ВПО до їхньої нової громади та допомогти їм побудувати нові зв’язки.

За підтримки УВКБ ООН БФ «Право на захист» відремонтував приміщення простору та обладнав його меблями й технікою. Водночас місцева влада встановить пандус, щоб простір був доступним для осіб з інвалідністю.

«Сьогодні було зроблено важливий крок для підтримки людей, які покинули свої домівки через війну та які страждають від безжальних обстрілів Харкова. Тепер вони зможуть отримати необхідні послуги в одному місці, куди можна звернутися для відновлення документів або отримання психосоціальної підтримки, щоб впоратися зі стресом і тривогою. Тут вони зможуть поговорити з соціальним працівником або зареєструватися на отримання грошової допомоги. УВКБ ООН раде, що співпраця з Харківською міською радою та партнерство з БФ “Право на захист” призвели до створення першого такого простору в Харкові», — сказала представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.

«Ми створили простір, де люди можуть отримати всю необхідну допомогу за один візит. Це перший такий хаб в Україні. Наразі він пропонує близько 30 різноманітних послуг. Простір “Свій” — результат спільних зусиль міста, міжнародних, національних та місцевих організацій, об’єднаних єдиною метою — допомогти тим, хто цього потребує», — зазначила керівниця напряму допомоги ВПО та постраждалим від воєнних дій БФ «Право на захист» Олександра Журко.

Наразі у Харкові проживає понад 200 тисяч переселенців. 

«Ми постійно моніторимо ситуацію з внутрішніми переселенцями. Адже тільки за офіційною статистикою сьогодні у Харкові їх проживає вже понад 200 тисяч. І більшість сімей планують залишитися тут назавжди. Тому для нас надзвичайно важливо створити такий простір, де ВПО зможуть отримати увесь перелік соціальних, адміністративних, психологічних послуг. Це дозволить значно полегшити процес пристосування до нових умов життя, як дітей, так і дорослого населення. І ми продовжимо розвивати дану ініціативу. Наприклад, вже цьогоріч у просторі буде запущена програма з перекваліфікації переселенців на ті спеціальності, яких бракує Харкову», — сказав міський голова Харкова Ігор Терехов.

Відвідати адаптаційний простір можна за адресою: Харків, вул. Серпова, 4-б.

Графік роботи: з понеділка до четверга з 09:00 до 18:00. У п’ятницю осередок працює із 09:00 до 17:00.

Нагадаємо, експерти пояснили, що робити, коли окупаційні органи влади рф відбирають майно українців на ТОТ.