Спільне комюніке Саміту миру: які країні його не підписали
Неділя, 16 червня – це день другого пленарного засідання Глобального саміту миру у Швейцарії. Зокрема спільне комюніке підписали 80 країн-учасниць і 4 міжнародні організації.
Про це повідомляють кореспонденти видання Радіо Свобода.
Серед країн, які не підтримали комюніке:
- Саудівська Аравія;
- Таїланд;
- Індія;
- Мексика;
- ПАР;
- Бразилія;
- Об'єднані Арабські Емірати;
- Ватикан.
Водночас Туреччина, Угорщина, Сербія та Словаччина, всупереч переднім оцінкам, готові підписати документ.
"У проєкції комюніке, яке зараз циркулює в кулуарах саміту, зокрема йдеться про те, що світова спільнота буде вимагати негайного повернення Запорізької АЕС під контроль України", - зазначили в Еспресо.
Кореспондентка видання розповіла, що світова спільнота також буде вимагати в росії забезпечити безперервний доступ торговельних суден до Чорноморських портів, щоб Україна могла організувати експорт продовольства для забезпечення продовольчої безпеки світу.
"Також Росію закличуть провести повний обмін полоненими і повернути в Україну незаконно депортованих українців, насамперед десятки тисяч дітей", - розповіла журналістика.
Нагадаємо, що Кулеба зробив заяву про підсумкову декларацію саміту миру.
- 424 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 17:14 Синоптикиня розповіла, коли українцям слід очікувати опадів, й чи буде найближчим часом потепління
- 16:46 Невідомі безпілотники були виявлені над німецькою базою, де тренувалися ЗСУ, - ЗМІ
- 16:35 У релокованому ЛНУ працює логопедичний кабінет – які надає послуги
- 16:13 Ситуація у Торецьку: що кажуть у Збройних силах
- 15:00 Окупанти перетворюють Луганський медичний університет на філію ростовського медучилища, – "Жовта стрічка"
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У її квартирі зараз живуть росіяни. А зняти житло у Дніпрі немає за що. Історія сіверськодончанки 03.02.2025 переглядів: 7274
- ЛОВА: окупанти не побачили у Сіверськодонецьку та Рубіжному промислового потенціалу 05.02.2025 переглядів: 5117
- Мешканка Луганщини отримала довічне ув’язнення за державну зраду та колабораціонізм 03.02.2025 переглядів: 2341
- Лисичанськ закрили на в’їзд та виїзд 07.02.2025 переглядів: 1998