В Україні заборонили політичну партію "Наш край", яка домінувала на Луганщині

За матеріалами Служби безпеки Восьмий апеляційний адмінсуд задовольнив позов Мін’юсту про заборону політичної партії "Наш край".

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Служба стверджує, що окремі екскерівники та функціонери цієї політсили причетні до проведення підривної діяльності проти України.

"Зокрема вони поширювали антиукраїнську пропаганду, закликали до насильницького повалення конституційного ладу, а деякі із функціонерів – перейшли на бік ворога і підтримали російську військову агресію", - йдеться у повідомленні.

За матеріалами справи, загалом до співпраці з рф причетні десятки представників регіональних осередків "Нашого краю". Більшість з них перебуває на тимчасово окупованих регіонах України, де займають різні "посади" в загарбницьких органах рф.

Наразі тривають комплексні заходи для притягнення кожного з них до відповідальності за злочини проти України.

Відповідно до рішення суду майно, кошти та інші активи політичної партії "Наш край" будуть передані у власність держави.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення рф за матеріалами СБУ в Україні заборонено 19 проросійських політичних партій. 

Партія "Наш край" на Луганщині і Сергій Шахов

Під час місцевих виборів 2020 року в Луганській області мерів і міські ради обирали тільки в чотирьох містах: Кремінній, Сватовому, Рубіжному і Старобільську. "Наш край" на цих виборах, в основному, конкурувала з ОПЗЖ - це були дві політсили, які домінували на той час в області. Також партія "Наш край" відома на Луганщині роздачею виборцям мішків з цукром.

Наприклад мером Рубіжного обрали Сергія Хортіва від "Нашого краю", він набрав близько 60% голосів виборців. У міській раді Рубіжного мандати отримали "Наш край і ОПЗЖ. У 2022 році Хортів перейшов на бік рф і фактично допомагав руйнувати Рубіжне.

У Верховній Раді до "Нашого краю" мають відношення Сергій Шахов - співголова партії, на довиборах у Раду в 2016 році він отримав 37,21% голосів виборців, Сергій Вельможний і Олександр Сухов - на момент обрання члени політпартії "Наш край".

Сам Шахов вже довгий час не з'являється на роботі у Верховній Раді. Наприкінці березня 2023 року Шахова оголосили у розшук. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП): Вищий антикорупційний суд (ВАКС) розшукує Шахова, який обвинувачується у недекларуванні майна на 88 млн грн.