У Польщі пояснили, чому не можуть поставити Україні власні Patriot

У Польщі пояснили, чому не можуть поставити Україні власні Patriot

Богдан Кліх, ексміністр оборони Республіки Польща, голова Сенатської комісії до справ Європейського заявив, що Польща володіє тільки двома батареями Patriot. Водночас американці, які дислокуються на польській території, мають кілька таких батарей.

Про це він розповів для Еспресо.

"Передовсім варто сказати, що польсько-українська військова співпраця має свою історію. Я сам відповідальний за частину цієї історії. Тоді, коли був віце-міністром оборони у 1999 – 2000 роках, і пізніше, коли став міністром оборони, вважаючи, що немає безпечної Польщі без незалежної України", - сказав Кліх.

Він зазначив, що цю цю думку підтримує значна кількість польської політичної еліти.

"І від 1991 року вона неухильно реалізовується. А особливо зараз, під час війни, і першої війни, і другої війни Росії проти України", - наголосив Богдан Кліх.

Згідно з його слів, саме тому Польща належить до головних донаторів, коли йдеться про військову підтримку України, зокрема підтримку військовою технікою та боєприпасами. І це відбувається від перших днів після 24 лютого 2022 року.

"Польща підтримує усі дії тих країн, які диспонують протиповітряними засобами, що спрямовані на потреби України. Ми самі поставили до України частину нашого протиповітряного озброєння, коли ще мали його більше на складах. Питання щодо польських Patriot – це хибне питання, тому що ми, на жаль, володіємо лише двома батареями Patriot. Ми не маємо їх більше", - заявив польський політик.

Він сказав, що зв’язку із цим Польща не може собі дозволити відкрити наше небо.

"Але американці, які дислокуються у Польщі, мають кілька батарей, тому захист однією американською батареєю, що анонсував президент Байден, буде суттєвим для України. Повинні поставити свої системи протиповітряної та протиракетної оборони також ті, хто мають такі передові системи, я маю на увазі наших союзників з НАТО, із Заходу", - підсумував політик.