Візит Орбана до Китаю: у КНР заявили, що слід "якнайшвидше припинити вогонь і завершити війну в Україні"
У понеділок, 8 липня, глава КНР Сі Цзіньпін зустрівся з прем'єром Угорщини Віктором Орбаном. Зокрема йшлося і про повномасштабне вторгнення росії в Україну.
Про це пише CCTV.
Зазначено, що "обидві сторони зосередилися на поглибленому спілкуванні щодо української кризи".
Зокрема Орбан повідомив про свої останні візити в Україну та росію.
Водночас Сі Цзіньпін високо оцінив зусилля Орбана щодо "сприяння політичному вирішенню української кризи та зупинився на відповідних поглядах і пропозиціях Китаю".
Сі Цзіньпін підкреслив, що в інтересах усіх сторін якнайшвидше припинити вогонь і завершити війну та шукати політичне рішення.
Наголошується, що поточна увага зосереджена на дотриманні трьох принципів:
- заборона поширення бойових дій на полі бою;
- відсутність ескалації бойових дій;
- відсутність бойових дій усіх сторін, аби якомога швидше охолодити ситуацію.
"Міжнародна спільнота має створити умови та надати допомогу двом сторонам для відновлення прямого діалогу та переговорів. Лише тоді, коли всі великі держави будуть використовувати позитивну енергію замість негативної, цей конфлікт зможе якомога швидше побачити світанок припинення вогню", - йдеться у тексті.
Підкреслюється, що Китай у свій спосіб активно просуває мирні переговори, заохочуючи та підтримуючи всі зусилля, спрямовані на мирне вирішення кризи.
"Китай і Угорщина поділяють однакові основні пропозиції та напрямок зусиль. Китай готовий продовжувати підтримувати зв'язок з Угорщиною та відповідними сторонами", - підсумували у матеріалі.
Нагадаємо, що Орбан розповів про свій візит до Китаю.
- 393 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 14:30 Зеленський та Кличко позбавили стипендій спортсменку Лискун, яка отримала паспорт рф
- 13:00 Новий гумвантаж від GEM отримала Сіверськодонецька громада
- 12:00 Замість громади — «ввічливі чоловічки»: як росія заселяє окупований Сіверськодонецьк
- 11:30 Запустити не можуть, але плани складають: окупанти про хімічну галузь Сіверськодонецька
- 10:02 В окупованому Сіверськодонецьку будинки залишаються без води по кілька діб
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Пам'ять, яку намагалися стерти: що відомо про Різдво та його святкування на Луганщині 24.12.2025 переглядів: 3093
- Ключові ризики та пріоритети: представили проєкт бюджету Сіверськодонецької громади-2026 19.12.2025 переглядів: 484
- «Є Всесвіт Marvel, а у мене Всесвіт мого смт», - Лєна Лягушонкова про свій роман, який став «Книгою року BBC 2025» 22.12.2025 переглядів: 469
- На Одещині попрощалися з загиблим військовим з Луганщини 20.12.2025 переглядів: 442


Ворог атакував поблизу трьох сіл Луганщини
Затвердили бюджет Сіверськодонецької громади-2026
Колишній шахтар з Луганщини збив три «шахеди» у різдвяну ніч