У ЄС назвали "катастрофою для України" обрану Трампом кандидатуру віце-президента США, - Politico
Європа відреагувала на вибір Дональда Трампа сенатора Огайо Джей Ді Венса своїм напарником - можливим віце-президентом США.
"Це катастрофа для України", - слова одного високопоставленого чиновника ЄС, які цитує Politico.
"Додавання Венса до списку Республіканської партії викликало додаткові запитання щодо потенційної прихильності нової адміністрації Україні та трансатлантичному альянсу, - йдеться у матеріалі.
Венс чітко висловив свою точку зору щодо України, нагадує видання. У 2022 році в інтерв’ю Стіву Беннону він сказав : "Мушу бути з вами чесним, мені все одно, що станеться з Україною так чи інакше".
У лютому 2024 року, коли Венс вперше виступив на Мюнхенській конференції з безпеки, він сказав Politico, що США необхідно переглянути свою підтримку України, і пропустив зустріч з делегацією України та іншими сенаторами.
Відтоді його риторика стала жорсткішою: 39-річний сенатор критикував залежність Європи від США щодо військових витрат і, зокрема, критикував Німеччину за невиконання цільових витрат НАТО на оборону у розмірі 2 відсотків ВВП.
Що Джей Ді Венс казав про війну в Україні
Джей Ді Венс виступає проти військової та фінансової допомоги Україні. Він вимагав від Білого дому визнати, що Україна поступиться частиною своїх територій рф і намагався зірвати ухвалення $60 млрд допомоги у квітні.
"В інтересах Америки визнати, що Україні доведеться поступитися деякими територіями росіянам, і нам необхідно покласти край війні", - казав Венс.
У квітні він написав колонку для NYT з назвою "Математика щодо України не дає результатів". Венс вважає, що Україні потрібна оборонна стратегія, яка враховуватиме те, що населення України у чотири рази менше, між в рф, відповідно і менша армія навіть враховуючи посилену мобілізацію.
Також він каже про нестачу потужностей в США для виробництва зброї в необхідних кількостях. Венс критикував минулорічний контрнаступ України, називаючи його "надзвичайно дорогою та невдалою військовою кампанією" і вважав, що Україна має взяти на озброєння російську стратегію будівництва оборонних споруд, які цей контрнаступ ЗСУ і зупинили.
"Прийнявши оборонну стратегію, Україна може зберегти дорогоцінну військову силу, перестати стікати кров'ю та виграти час для початку переговорів. Але для цього треба визнати: заявлена мета про повернення до кордонів 1991 року - це фантастика", - написав Венс.
- 377 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 На Закарпатті луганські ВПО отримали продуктові сертифікати
- 18:00 Сіверськодонецька МВА виплатила ще майже мільйон гривень захисникам
- 17:00 Уряд планує продовжити программу надання субвенцій на ремонт МТП для переселенців
- 16:00 У понеділок в Черкасах прийматиме начальниця обласного управління ПФУ
- 15:30 Затвердили бюджет Сіверськодонецької громади-2026
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Пам'ять, яку намагалися стерти: що відомо про Різдво та його святкування на Луганщині 24.12.2025 переглядів: 3071
- Ключові ризики та пріоритети: представили проєкт бюджету Сіверськодонецької громади-2026 19.12.2025 переглядів: 477
- «Є Всесвіт Marvel, а у мене Всесвіт мого смт», - Лєна Лягушонкова про свій роман, який став «Книгою року BBC 2025» 22.12.2025 переглядів: 444
- На Одещині попрощалися з загиблим військовим з Луганщини 20.12.2025 переглядів: 438


Затвердили бюджет Сіверськодонецької громади-2026
Колишній шахтар з Луганщини збив три «шахеди» у різдвяну ніч
Окупанти заарештували луганчанина та звинуватили у роботі на ГУР