Прем'єр Індії каже, що під час першого візиту в Україну поділиться перспективами завершення війни
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді закликав до повернення до миру в Україні напередодні свого візиту у Київ, який відбудеться 23 серпня.
Про це він написав у соцмережі X.
Моді зазначив, що хотів би поговорити з президентом Володимиром Зеленським про "перспективи мирного врегулювання нинішнього українського конфлікту" та "поглиблення індійсько-української дружби".
"Цей візит стане можливістю розвинути попередні дискусії з ним і поглибити індійсько-українську дружбу. Ми також поділимося перспективами мирного вирішення конфлікту, що триває в Україні. Як друг і партнер ми сподіваємося на швидке відновлення миру та стабільності в регіоні", - написав Моді.
Нагадаємо, це перший візит прем'єра Індії до України з моменту встановлення дипвідносин 30 років тому. У липні він був з офіційним візитом у росії, де вів переговори з російським диктатором володимиром путіним.
Bloomberg писав, що Моді планує відвідати Київ, аби збалансувати зв'язки з Вашингтоном та Москвою, проте він виключив роль посередника у закінченні війни рф в Україні. Однак країна все ж погодилася передавати повідомлення між путіним та президентом України Володимиром Зеленським.
Індія досі уникає прямого засудження нападу рф на Україну, але закликає обидві сторони до діалогу. При цьому росія стала головним постачальником нафти до Індії у 2023/24 фінансовому році, потіснивши ринкову частку виробників Близького Сходу та ОПЕК до історичного мінімуму.
- 197 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 «Помста» знищила сім одиниць техніки ворога (ВІДЕО)
- 17:14 Синоптикиня розповіла, коли українцям слід очікувати опадів, й чи буде найближчим часом потепління
- 16:46 Невідомі безпілотники були виявлені над німецькою базою, де тренувалися ЗСУ, - ЗМІ
- 16:35 У релокованому ЛНУ працює логопедичний кабінет – які надає послуги
- 16:13 Ситуація у Торецьку: що кажуть у Збройних силах
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У її квартирі зараз живуть росіяни. А зняти житло у Дніпрі немає за що. Історія сіверськодончанки 03.02.2025 переглядів: 7360
- ЛОВА: окупанти не побачили у Сіверськодонецьку та Рубіжному промислового потенціалу 05.02.2025 переглядів: 5138
- Мешканка Луганщини отримала довічне ув’язнення за державну зраду та колабораціонізм 03.02.2025 переглядів: 2363
- У Сіверськодонецьку будівники влаштували громадський туалет в одному з будинків 07.02.2025 переглядів: 2149