Військова допомога Україні від США у розмірі $6 млрд може згоріти до 30 вересня, - Reuters
Адміністрація президента США Джо Байдена веде термінові переговори з Конгресом, щоб дозволити їй використати $6 млрд військової допомоги Україні до кінцевого терміну 30 вересня.
Про це пише Reuters з посиланням на "джерела, обізнані з цим питанням".
Видання пояснює, що президентське розпорядження про скорочення коштів - ключовий компонент пакету допомоги Україні на суму $61 млрд, прийнятого в квітні, дозволяє президенту передавати оборонні товари та послуги зі запасів США.
Це був основний механізм, який адміністрація Байдена використовувала для доставки зброї в Україну. Нещодавно 23 серпня адміністрація оголосила про новий пакет військової допомоги вартістю $125 млн, включаючи ракети протиповітряної оборони, обладнання для боротьби з безпілотниками, протитанкові ракети та боєприпаси.
Однак більшість із $7,8 млрд, згідно із законопроектом, підписаним Байденом у квітні, не були використані, тому чиновники намагалися знайти спосіб уберегти решту $6 млрд від закінчення терміну дії 30 вересня 2024 року. Оскільки фінансовий рік у США триває до 1 жовтня.
"Джерела, близькі до переговорів, повідомили Reuters, що Державний департамент сподівається додати розширення повноважень президентському розпорядженню до Резолюції про продовження короткострокового законопроекту про надзвичайні витрати, який Сенат і Палата представників повинні прийняти цього місяця, щоб уникнути терміну 30 вересня", - йдеться у статті.
Видання наголошує, що співробітники Конгресу, які побажали залишитися анонімними для обговорення поточних переговорів, наполягали, що рішення буде знайдено, враховуючи сильну підтримку обох партій у наданні допомоги уряду президента України Володимира Зеленського.
Нагадаємо, у вересні Зеленський поїде до Сполучених Штатів і сподівається представити Байдену "план перемоги України".
- 289 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 15:07 Президент відзначив двох луганських рятувальників
- 13:35 Луганська прокуратура замовить послуги стоянки на понад 180 тис. грн
- 12:00 Окупанти похвалилися прогресом: у Луганську з’явилася перша фотобудка
- 10:30 ЛОВА: окупанти пропонують шахтам купувати російське обладнання, у Сіверськодонецьку містян змусили прибирати сніг
- 09:00 Понад 20 разів атакували окупанти на сході
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Пам'ять, яку намагалися стерти: що відомо про Різдво та його святкування на Луганщині 24.12.2025 переглядів: 3125
- «Є Всесвіт Marvel, а у мене Всесвіт мого смт», - Лєна Лягушонкова про свій роман, який став «Книгою року BBC 2025» 22.12.2025 переглядів: 563
- Дружина захисника з Сіверськодонецька виготовлятиме сублімовані продукти та снеки 25.12.2025 переглядів: 449
- Замість громади — «ввічливі чоловічки»: як росія заселяє окупований Сіверськодонецьк 27.12.2025 переглядів: 398


Президент відзначив двох луганських рятувальників
Луганська прокуратура замовить послуги стоянки на понад 180 тис. грн
Окупанти похвалилися прогресом: у Луганську з’явилася перша фотобудка