В Україні заборонили Telegram для військових, співробітників спецслужб та уряду
Національний координаційний центр кібербезпеки заборонив військовим, співробітникам спецслужб і представникам уряду встановлювати і використовувати Telegram на офіційних пристроях.
Про це оголосила Рада національної оборони та безпеки України на своїй сторінці у Facebook.
Таким чином, "забороняється установка та використання Telegram на офіційних пристроях представників уряду, військовослужбовців, співробітників сектору безпеки та оборони, а також компаній, які експлуатують критичну інфраструктуру".
"Виняток становитимуть лише ті особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов'язків", - йдеться у повідомленні.
Присутній на засіданні координаційного центру начальник ГУР МО України Кирило Буданов навів обґрунтовані дані щодо наявності у російських спецслужб доступу до особистого листування користувачів Telegram, навіть видалених повідомлень, а також їх персональних даних.
"Я завжди виступав і виступаю за свободу слова, але питання Telegram – це питання не свободи слова, це питання національної безпеки", – наголосив він.
Представники СБУ та ГШ ЗСУ зазначили, що Telegram активно використовується ворогом для кібератак, розповсюдження фішингу та шкідливого програмного забезпечення, встановлення геолокації користувачів, корегування ракетних ударів тощо.
- 457 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 На війні загинув військовий з Луганщини Андрій Головченко
- 17:00 У проєкті «Діалог з бізнесом» обговорять пільгові кредити на енергообладнання
- 15:00 У ЛОВА розповіли, скільки чорнобильців на Луганщині та яку підтримку вони отримують
- 13:00 Держархів Луганщини презентував онлайн-виставку до роковин Чорнобильської трагедії
- 11:00 ЛОВА: Окупанти відправлятимуть на війну боржників за комуналку, на ТОТ замість відбудови аптек узаконили пересувні...
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Що буде з хабами, житлом для ВПО та адміністраціями Луганщини: інтерв’ю з Романом Власенком 21.04.2026 переглядів: 2008
- Вночі в окупованих Луганську та Лисичанську лунали вибухи: що відомо зараз 25.04.2026 переглядів: 1407
- Луганський театр візьме участь у міжнародному фестивалі у Кракові 19.04.2026 переглядів: 945
- У Рівному попрощалися із захисником з Луганщини 23.04.2026 переглядів: 926


ЛОВА: Окупанти відправлятимуть на війну боржників за комуналку, на ТОТ замість відбудови аптек узаконили...
На Луганщині ворог вдарив з різних видів озброєння
Луганська ОДА підписала меморандум у межах проєкту DECIDE щодо розвитку освіти