“Це викликає серйозне занепокоєння”: Омбудсман розповів, чому українці повертаються в окупацію

“Це викликає серйозне занепокоєння”: Омбудсман розповів, чому українці повертаються в окупацію

В Україні зменшується кількість ВПО, тому що вони повертаються на ТОТ України та у прифронтові міста через соціально-економічні труднощі на новому місці.

На цьому під час громадського саміту «(Ро)зʼєднані: Переосмислення суспільної стійкості в Україні» наголосив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

На своїй сторінці у Телеграмі Лубінець зазначив, що на саміті представили результати дослідження щодо поляризації українського суспільства.  Дослідження показало, що розколу і поляризації українського суспільства як таких немає.

У межах дискусії Омбудсман розповів про те, чи існує дистанція між внутрішньо переміщеними особами та тими українцями, які такого досвіду не мають. За його словами, у 2022 році проблеми між ВПО та громадами, які їх приймають, були мінімальні.

“Пізніше, на жаль, ми почали фіксувати збільшення кількості проблем, коли у соцмережах та медіа непропорційно багато стали демонструватися негативні кейси взаємодії”, - зауважив він.

Лубінець також наголосив, що станом на зараз ситуація погіршується — в Україні зменшується кількість ВПО, адже вони повертаються на ТОТ України та у прифронтові міста через соціально-економічні труднощі на новому місці. 

“Це викликає серйозне занепокоєння. Я порушував дане питання на рівні уряду. Держава має прямо казати на яку грошову допомогу людина може розраховувати, аби вона мала впевненість у своєму майбутньому. Діалог — це єдиний механізм, який допоможе посилити довіру до держави та згуртованість між українцями з різними досвідами”, - впевнений Омбудсман.

Нагадаємо, за програмою доступної іпотеки єОселя ВПО зможуть купувати квартири або будинки віком до десяти років у всіх регіонах України.