Politico пише, що сім країн-НАТО проти вступу України в Альянс: ОП заперечує
Сім країн-учасниць блоку НАТО проти вступу України в Альянс, і це не тільки США і Німеччина.
Про це пише Politico з посиланням на чотирьох офіційних осіб і дипломатів США та НАТО.
Угорщина та Словаччина також чинять опір, зазначає видання і пояснює, що їхні нинішні популістські лідери дотримуються загалом прокремлівської лінії, а прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан блокує кошти ЄС на озброєння України та виходить із програми НАТО щодо надсилання летальної допомоги Києву.
Є й інші країни, які не хочуть швидко діяти на прохання Києва, але задоволені тим, що ховаються в тіні.
"Такі країни, як Бельгія, Словенія чи Іспанія, ховаються за США та Німеччиною. Вони не хочуть", – сказав один із представників НАТО. Другий чиновник сказав, що країни "підтримують це абстрактно, але як тільки це наблизиться до реалізації", вони почнуть заперечувати цю ідею більш публічно.
Це ставить їх у протиріччя з такими країнами, як Балтія та Польща, які мають більший ентузіазм.
Однак офіційні особи, які розмовляли з Politico, намагалися підкреслити, що ні США, ні Німеччина не виключають можливого вступу України до альянсу.
В Офісі президента України заперечують інформацію про те, що сім країн НАТО виступають проти запрошення України до Альянсу, наголосивши на активній підтримці більшості країн-членів, повідомляє "УП".
Нагадаємо, один з пунктів плану президента Володимира Зеленського - негайне отримання Україною запрошення приєднатися до НАТО. З цим вже висловив незгоду канцлер Німеччини Олаф Шольц, а також представники адміністрації БАйдена.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна стане 33 або 34 членом Альянсу.
- 257 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:30 Які витрати на підтримку ВПО заклали у Держбюджеті-2026
- 09:00 Окупанти намагалися просунутися поблизу двох сіл на Луганщині
- 09:00 “Не дарма ж я сім років служу”, – військовий з Лисичанська Олександр Сурко про Перемогу України
- 19:00 За матеріалами ДБР «єдиноросу»-лісничому з Луганщини загрожує до 10 років ув’язнення
- 18:00 На Кіровоградщині попрощаються з загиблим захисником з Луганщини
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Переховувала військових ЗСУ: окупанти засудили до 16 років колонії жительку Новоайдару 03.12.2025 переглядів: 865
- Від отриманих поранень помер 24-річний захисник з Луганщини 04.12.2025 переглядів: 755
- Луганська спортсменка Софія Лискун прийняла російське громадянство 03.12.2025 переглядів: 670
- Виплати та житло для ВПО, ідентифікація, бронювання, тарифи “Нової пошти”: що зміниться з грудня для українців 01.12.2025 переглядів: 614


Окупанти намагалися просунутися поблизу двох сіл на Луганщині
На Кіровоградщині попрощаються з загиблим захисником з Луганщини
Окупанти оприлюднили список осіб з поховання у Лісовій Дачі та розшукують їхніх родичів