Фіцо поскаржився лідерам ЄС на Зеленського
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо написав листа до глави Європейської ради Антоніу Кошти і президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн. У ньому він скаржиться на Україну через відмову у продовженні транзиту російського газу.
Лист Фіцо опублікував у своїх соцмережах.
Так словацький політик пише лідерам Євросоюзу, що "мовчазна згода з одностороннім рішенням президента України Володимира Зеленського є неправильною та ірраціональною".
На його думку, це може призвести "до напруженості та заходів у відповідь".
"Немає сумнівів, що одностороннє рішення українського президента матиме значний негативний вплив на наші спільні європейські зусилля, спрямовані на те, щоб йти в ногу з країнами світу, які швидко розвиваються", - заявив Роберт Фіцо у своєму листі.
Він додав, що не знає, чи ґрунтується "нечіткий підхід" Європейської комісії та більшості держав-членів на тому, що економічні наслідки припинення транзиту "взагалі не були фахово проаналізовані, й усе це оцінювали лише ідеологічно". Також він висловлює думку, що такий аналіз було проведено, але не його обговорювали відкрито з державами-членами.
Також Фіцо певний, що припинення транзиту газу зашкодить ЄС більше, ніж росії. За аргумент він приводить "об’єктивні і переконливі документи" словацької нафтогазової компанії SPP.
Зокрема очільник уряду Словаччини закликав лідерів ЄС "звернути належну увагу на цю безпрецедентну ситуацію і надати їй невідкладного значення".
Нагадаємо, що Зеленський зробив заяву щодо Фіцо.
- 374 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 15:00 €140 млн на житло: Банк розвитку Ради Європи підтримав програми для ветеранів і ВПО
- 13:00 СБС показали ураження техніки та паливної логістики окупантів на Луганщині (ВІДЕО)
- 10:58 Лише троє вчителів погодилися переїхати до самопроголошеної «лнр» з росії
- 09:35 Вчора на Лиманському напрямку росіяни атакували 14 разів
- 19:00 Громада Луганщини збирає дані про майбутніх першокласників для забезпечення рюкзаками
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «З реєстром повний треш»: у сіверськодончан є питання до прозорості розіграшу за житловою програмою 60+ 16.06.2026 переглядів: 2064
- Чому призупиняють роботу сіверськодонецьких шкіл і що буде з учителями та учнями 13.06.2026 переглядів: 1647
- На війні загинув сіверськодончанин Іван Білянський 16.06.2026 переглядів: 1068
- «Це атака на громаду»: Бойко прокоментувала інформаційну кампанію проти себе та МВА 15.06.2026 переглядів: 955


СБС показали ураження техніки та паливної логістики окупантів на Луганщині (ВІДЕО)
Лише троє вчителів погодилися переїхати до самопроголошеної «лнр» з росії
Вчора на Лиманському напрямку росіяни атакували 14 разів
