У Нідерландах кажуть, що 59% українських біженців вже працевлаштувалися і їхня кількість зростає
У Нідерландах оприлюднили нові цифри щодо працевлашованих українскьких біженців, заявляючи, що їхня кількість протягом року зросла з 55% до 59%.
Статистичне управління Нідерландів (CBS) 3 лютого повідомило останні дані, станом на 1 листопада 2024 року.
Згідно з ними, 59% із понад 92 тисяч біженців з українським громадянством віком від 15 до 65 років працевлаштовані в Нідерландах. Тобто Майже 6 з 10 українських біженців працюють.
"Це зростання порівняно з роком раніше: на 1 листопада 2023 року частка працюючих українських біженців все ще становила 55%", - зазначається у повідомленні.
Також уточнюється, що українські біженці, які прибули до Нідерландів після російського вторгнення наприкінці лютого 2022 року, не потребують дозволу на роботу. Це надає їм особливу позицію порівняно з іншими мігрантами з-за меж Європейського Союзу або країн Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) .
Найчастіше працевлаштовувалися українські біженці у віковій категорії від 25 до 45 років, найменше – молоді люди (15-25 років). Чоловіки працюють так само часто, як і жінки.
Більшість українських біженців були зайняті як тимчасові працівники (38%), працівники за викликом (24%) або мали інший тимчасовий трудовий договір (29%). Більше половини працювали повний робочий день (35 годин або більше на тиждень): 53 відсотки; 15 відсотків працювали від 30 до 35 годин.
Більшість українських біженців працювали у сфері обслуговування бізнесу (50%). До цієї галузі належать агентства з працевлаштування. Окрім ділових послуг, порівняно велика кількість українських біженців також працювала у сфері торгівлі, транспорту та готелях (32%).
Протягом 2022 та 2023 років зменшилася частка тимчасових працівників та/або тих, хто працює у сфері бізнес-послуг. У 2024 році ця частка залишилася стабільною. Проте частка з безстроковим трудовим договором зросла з 5% у листопаді 2023 року до 9% роком пізніше.
- 159 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:10 Рубіжани можуть отримати матеріальну допомогу від громади – куди звертатися
- 18:00 Військові та ВПО можуть пройти реабілітацію у центрі Лисичанської багатопрофільної лікарні
- 17:49 путін заявив, що рф готова припинити бойові дії в Україні: "Але є нюанси"
- 17:13 В Україні зафіксували понад 3 тис. мільйонерів, найстаршій - 96 років
- 17:00 Центр зайнятості допоміг працевлаштуватися переселенці з Луганщини
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Сіверськодонецьку окупанти неякісно відремонтували будинок 10.03.2025 переглядів: 2154
- В окупованому Сіверськодонецьку розберуть під’їзди однієї з багатоповерхівок 07.03.2025 переглядів: 1972
- У Лисичанську окупанти визнали “безхазяйною” ще одну квартиру (АДРЕСА) 10.03.2025 переглядів: 1531
- Луганська ОВА повідомила, що на підтримку переселенців спрямувала понад 220 млн грн 06.03.2025 переглядів: 1337