55% ВПО - на межі бідності: результати соціологічного дослідження
85% ВПО в Україні мають доходи нижче середнього рівня, 55% - знаходяться на межі бідності. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження, яке провела Маріупольська міськрада за підтримки уряду Великої Британії.
Результати дослідження представив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, повідомляє Маріупольська міськрада.
За словами Бойченка, участь в опитуванні взяли 2428 респондентів – як внутрішні переселенці, так і жителі приймаючих громад.
«Вони оцінили низький рівень допомоги від держави за останній рік. А саме – для 46,6% респондентів її обсяг не змінився, для 33,3% – зменшився, 19,6% – важко відповісти на це питання, і лише для 0,5% ця допомога збільшилася», – йдеться у повідомленні.
За результатами дослідження визначили ТОП-5 проблем ВПО:
- 85% визначають проблему із житлом як критичну;
- 73% відзначають скрутне фінансове становище;
- 51% мають фізичні та психологічні проблеми зі здоров’ям;
- 31% ВПО пригнічені через невизначеність майбутнього;
- 30% мають проблеми з пошуком роботи.
Також у дослідженні зазначається, що отриману допомогу родини переселенців витрачають на харчі (53%), ліки та медичні послуги (40%), оренду житла (34%), комунальні послуги (29%), одяг та взуття (11%). 55% ВПО визначили, що вони знаходяться на межі бідності.
«Критичною залишається ситуація з житлом, адже 97% ВПО не мають власного житла, воно знищене або знаходиться на тимчасово окупованій території України. І саме на оренду житла 67% ВПО витрачають понад 50% від доходу родини, без урахування додаткової плати за комунальні послуги. Для порівняння – в країнах Європи, у середньому, родина витрачає 20-25% на оренду з житла разом з комунальними послугами», – сказав Вадим Бойченко.
Під час дослідження також виявили проблеми з ринком праці: 30% ВПО мають проблеми із працевлаштуванням. Крім того, ці складні життєві та матеріальні умови стали каталізатором загострення проблем зі здоров’ям.
Детальніше про результати соціологічного досліжження – на слайдах у фотогалереї.
Нагадаємо, майже 22% українців, які ночують на вулиці або в притулках, є внутрішньо переміщеними особами.
- 518 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 В Ірпені поховали загиблого військового з Луганщини Вадима Лихацького
- 18:00 Кремінська громада виплатила 168 тисяч гривень на підтримку дітей
- 17:00 Назавжди в строю: поліцейські Луганщини попрощались з полеглим колегою Русланом Ковбаснюком
- 16:00 СБУ дронами знищила склад боєприпасів під Сіверськодонецьком та завдала ударів в інших містах окупованої Луганщини
- 15:00 Ще понад 50 тис. грн виплатили сіверськодончанам на лікування
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Соцвиплати та держпрограми у листопаді 2025 року: що треба знати ВПО 31.10.2025 переглядів: 4372
- На війні загинув військовий з Луганщини Вадим Лихацький 30.10.2025 переглядів: 1484
- На Дніпропетровщині внаслідок ворожого авіаудару загинув луганський поліцейський 04.11.2025 переглядів: 850
- На Закарпатті за колабораціонізм засудили працівника сіверськодонецького «Оргхіму», – ЗМІ 04.11.2025 переглядів: 823







В Ірпені поховали загиблого військового з Луганщини Вадима Лихацького
Назавжди в строю: поліцейські Луганщини попрощались з полеглим колегою Русланом Ковбаснюком
Загинув 25-річний військовий з Луганщини