У Кремлі "напружилися" і згадали про "божевілля" через заклик Зеленського дати Україні ядерну зброю
У Кремлі сподіваються, що на Заході розуміють "абсурдність та потенційну небезпеку" розмов про можливу передачу Україні ядерної зброї.
Про це російським ЗМІ заявив речник Кремля Дмитро Пєсков.
"В цілому, подібні заяви, подібні висловлювання, межують з божевіллям. Є режим нерозповсюдження ядерної зброї. Хочеться сподіватися на те, що за, в цілому, напевно, тієї ситуації, коли кваліфікація нинішнього покоління політиків Європі залишає бажати кращого, що все ж таки якесь тверезе розуміння абсурдності та потенційної небезпеки обговорення такої теми є в Європі", - додав Пєсков.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський в інтерв'ю англійському журналісту Пірсу Моргану нагадав, що Україна віддала ядерну зброю під тиском росії та США, що Будапештський меморандум підписали й інші країни, але найбільшу роль відіграли росія та США.
"В результаті ми втратили єдині реальні гарантії безпеки. Якщо ядерне роззброєння було необхідним, його слід було обміняти на членство в НАТО або на озброєння НАТО. Натомість ми залишилися ні з чим", - підкреслив Зеленський.
Він наголосив, що зараз НАТО є найдешевшим варіантом гарантій безпеки для України. Але якщо членство в НАТО залишається далекою перспективою, то постає питання, чи Україна отримає назад свою ядерну зброю.
- 218 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Від сіверськодончан приймають заяви на виплати дітям до Дня Святого Миколая
- 18:00 Суд залишив у силі вирок уродженці Луганщини, яка допомагала ворогу бити по Харкову
- 17:00 Ще одна громада Луганщини передбачила компенсацію учасникам єОселі
- 16:00 «Тепла зустріч земляків»: у столиці презентували книгу сіверськодончанина Семена Перцовського (ФОТО)
- 15:00 Посадовців окупаційної «митниці» на Луганщині СБУ підозрює у колабораційній діяльності
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На війні загинув військовий з Луганщини Вадим Лихацький 30.10.2025 переглядів: 1272
- В Ужгороді сьогодні прощаються з загиблим воїном з Луганщини 27.10.2025 переглядів: 1152
- Кузьмінова залишили директором “Світанка” ще на рік 28.10.2025 переглядів: 648
- Окупанти анонсували відкриття мосту біля Щастя та реконструкцію митних постів у Свердловську та Старобільську 27.10.2025 переглядів: 567


Від сіверськодончан приймають заяви на виплати дітям до Дня Святого Миколая
«Тепла зустріч земляків»: у столиці презентували книгу сіверськодончанина Семена Перцовського (ФОТО)
«У загальному доступі вже немає»: окупанти розповіли, що роблять з українськими книгами на Луганщині