Маск поширив неправдиву інформацію про те, що USAID платив знаменитостям за візити в Україну
Американський мільярдер Ілон Маск поширив неправдиву інформацію про те, що Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) нібито платило знаменитостям за візити в Україну, щоб "популяризувати" президента Володимира Зеленського.
Про це Маск написав у своїй соцмережі X і поширив поширив пост сторінки - I Meme Therefore I Am, яка опублікувала відео американського видання E! News.
"Чи знали ви, що USAID витрачало ваші податки на поїздки знаменитостей в Україну, щоб підвищити популярність Зеленського серед американців", – йдеться у дописі.
У відео йдеться, що Анджеліна Джолі нібито отримала $20 млн за поїздку в Україну, Шон Пенн — $5 млн, Жан-Клод Ван Дамм — $1,5 млн, Орландо Блум — $8 млн; Бен Стіллер — $4 млн.
Стіллер особисто заперечив це і назвав поширене відео "брехнею з російських ЗМІ".
"Абсолютно неправда. Неправда. Це брехня російських ЗМІ. Я повністю самофінансував свою гуманітарну поїздку в Україну. Не було ніякого фінансування від USAID і, звичайно, ніяких особистих платежів", – написав він в Х.
Керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко звернув увагу, що у медіа E! News "взагалі немає такого відео".
"Маск поширює в Х брехливе відео про те, що USAID платив знаменитостям за відвідування України ще й для того, аби збільшити популярність Зеленського. Самі ж знаменитості пишуть, що це брехня і USAID нічого не платив. Відео створене росіянами, а на медіа, яке маркується як першоджерело, взагалі нема такої новини. Взагалі росіяни використовують Х зараз для поширення пропаганди дуже масштабно. Ілоне, скоро ми покажемо як саме вони це роблять на Близькому Сході. Буде детальне аналітичне дослідження. Треба більше відповідальності щодо поширення контенту, набагато більше відповідальності", – написав Коваленко.
- 329 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 За програмою «Житло для ВПО з ТОТ» житло придбали 3 тисячі родин
- 17:00 У Кремінській громаді збільшили виплати для випускників
- 15:00 €140 млн на житло: Банк розвитку Ради Європи підтримав програми для ветеранів і ВПО
- 13:00 СБС показали ураження техніки та паливної логістики окупантів на Луганщині (ВІДЕО)
- 10:58 Лише троє вчителів погодилися переїхати до самопроголошеної «лнр» з росії
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «З реєстром повний треш»: у сіверськодончан є питання до прозорості розіграшу за житловою програмою 60+ 16.06.2026 переглядів: 2093
- Чому призупиняють роботу сіверськодонецьких шкіл і що буде з учителями та учнями 13.06.2026 переглядів: 1664
- На війні загинув сіверськодончанин Іван Білянський 16.06.2026 переглядів: 1094
- Уродженця Луганщини, який воював проти ЗСУ, засудили до довічного ув’язнення 16.06.2026 переглядів: 1055


СБС показали ураження техніки та паливної логістики окупантів на Луганщині (ВІДЕО)
Лише троє вчителів погодилися переїхати до самопроголошеної «лнр» з росії
Вчора на Лиманському напрямку росіяни атакували 14 разів
