У нових алгоритмах підтримки ВПО обіцяють врахувати особливості кожної області
У нових алгоритмах підтримки ВПО врахують особливості кожного охопленого війною регіону.
Це та інші питання розглянули на другому засіданні Координаційного центру з питань управління регіонами, де ведуться або велися бойові дії, а також територіями, які були тимчасово окуповані, пише Луганська ОВА.
Як зазначив Віцепрем'єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба, який очолює цей Координаційний центр, наразі, за дорученням Президента Володимира Зеленського, готується комплексна програма підтримки внутрішньо переміщених осіб.
Також продовжується створення єдиної системи цифрових сервісів для ВПО, яка забезпечить соціальну підтримку та полегшить інтеграцію в нові громади.
«У кожного прифронтового регіону, звідки люди вимушені евакуюватися, є свої особливості. І їх намагаються врахувати у нових механізмах підтримки наших ВПО. Програми розроблятимуть, враховуючи досвід і проблематику кожної області, охопленої війною. Це підвищить ефективність заходів підтримки, що впроваджують», – наголосив очільник Луганщини Артем Лисогор.
Під час засідання наголосили, що паралельно з наданням тимчасової допомоги, необхідно створювати умови для стабільної та комфортної інтеграції на місцях.
Для цього важливо вдосконалити алгоритм внутрішнього переміщення, який би краще відповідав потребам людей, впровадити чіткі механізми підтримки після евакуації. Це включатиме всеохоплюючу допомогу стосовно житла, працевлаштування, надання медичних і соціальних послуг тощо.
Крім того, напрацьовуються зміни до законів для ефективного відновлення та реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Нагадаємо, на Закарпатті луганським ВПО почали видавати допомогу.
- 2280 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:30 Луганські стрибуни у воду вибороли три медалі на чемпіонаті України
- 17:00 В.о. директора сіверськодонецької “Юності” погодили премію у майже 30 тис. грн
- 15:30 “Питання тепла й досі стоїть гостро”: пасічник визнав проблеми у Сіверськодонецьку
- 14:00 Харченко: Луганщина передала на допомогу ЗСУ понад мільярд гривень
- 12:30 Лисичанська МВА закупить бронежилетів та шоломів на майже 700 тис. грн
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Переховувала військових ЗСУ: окупанти засудили до 16 років колонії жительку Новоайдару 03.12.2025 переглядів: 965
- Від отриманих поранень помер 24-річний захисник з Луганщини 04.12.2025 переглядів: 897
- Луганська спортсменка Софія Лискун прийняла російське громадянство 03.12.2025 переглядів: 715
- Виплати та житло для ВПО, ідентифікація, бронювання, тарифи “Нової пошти”: що зміниться з грудня для українців 01.12.2025 переглядів: 674


В.о. директора сіверськодонецької “Юності” погодили премію у майже 30 тис. грн
“Питання тепла й досі стоїть гостро”: пасічник визнав проблеми у Сіверськодонецьку
Харченко: Луганщина передала на допомогу ЗСУ понад мільярд гривень