До 12 років тюрми можуть отримати начальниці залізничних станцій з Луганщини за пособництво окупантам
СБУ повідомила про підозру трьом начальницям залізничних станцій на Луганщині, які допомагають ворогу вивозити українське зерно, транспортувати військову техніку та особовий склад окупантів.
Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.
Як розповіли у Службі безпеки, весною 2022 року начальниці станцій Лантратівка, Білокуракине та Городній регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця» добровільно погодились на співпрацю з окупаційною владою.
«Рашисти «перепризначили» їх на посади начальниць тих самих станцій у т.зв. «гуп лнр «луганская железная дорога», а у подальшому – у російському «фгуп «железные дороги новороссии», – йдеться у повідомленні.
За даними слідства, у 2023 році фігурантки провели інвентаризацію та передали окупаційній адміністрації матеріальні активи АТ «Укрзалізниця».
«Наразі вони забезпечують безперебійний транзит через станції військової техніки та особового складу окупаційних військ, сприяють вивезенню залізницею до рф української пшениці та металургійної продукції, проводять агітаційну роботу серед підлеглих, закликаючи їх підтримувати агресора», – зауважили в СБУ.
Зловмисницям повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору), яка передбачає до 12 років ув’язнення та конфіскацію майна.
Оперативні та слідчі заходи проводять співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях та УСБУ в Закарпатській області.
Нагадаємо, СБУ викрила начальника депо з Луганщини, який передав ворогу майно «Укрзалізниці» на понад 7 млрд грн.
- 418 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 11:00 Оголосили підозру двом бойовикам, причетним до катувань цивільних в окупованому Луганську у 2014
- 10:00 Сіверськодонецька МВА затвердила програму соціальної інтеграції громади на базі «Лісової дачі» на Закарпатті
- 09:00 ЛОВА: Окупанти готують дітей з Луганщини до норм ГПО, а у Сіверськодонецьку більшає нападів безпритульних тварин
- 08:30 На Лиманському напрямку ворог здійснив 22 атаки
- 19:00 Від 50 до 200 тис. грн: ВПО зі Старобільщини можуть отримати компенсацію першого внеску за «єОселею»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «З реєстром повний треш»: у сіверськодончан є питання до прозорості розіграшу за житловою програмою 60+ 16.06.2026 переглядів: 1817
- Чому призупиняють роботу сіверськодонецьких шкіл і що буде з учителями та учнями 13.06.2026 переглядів: 1573
- Айдар, Щастя, Сіверськодонецьк: дрони Третього корпусу атакують логістику окупантів на Луганщині (ВІДЕО) 11.06.2026 переглядів: 1462
- На Лиманському напрямку ворог атакував поблизу п'яти населених пунктів 11.06.2026 переглядів: 1148


Оголосили підозру двом бойовикам, причетним до катувань цивільних в окупованому Луганську у 2014
Сіверськодонецька МВА затвердила програму соціальної інтеграції громади на базі «Лісової дачі» на Закарпатті
У столиці відкрили перший комунальний хаб підтримки ВПО та біженців 
