США розблокували 5,3 млрд доларів іноземної допомоги: чи отримала кошти Україна
Адміністрація Дональда Трампа виділила 5,3 мільярда доларів іноземної допомоги, яка раніше була заморожена.
Про це йдеться в списку винятків, з яким ознайомились у Reuters.
Згідно з документом, більшість фінансування була спрямована на програми Державного департаменту, пов’язані з військовою підтримкою інших країн. Мова йде про понад 4,1 мільярда доларів.
У Reuters повідомили, що 870 мільйонів доларів отримали програми безпеки в Тайвані, 336 мільйонів спрямували на модернізацію армії Філіппін, а понад 21 мільйон доларів пішов на забезпечення бронежилетами та бронетехнікою українських прикордонників та поліції.
Водночас гуманітарні програми отримали значно менше фінансування. Наприклад, 78 мільйонів доларів було виділено на непродовольчу допомогу для населення Гази, а 56 мільйонів спрямували Міжнародному комітету Червоного Хреста в межах угоди про припинення вогню між Ізраїлем та ХАМАС.
Однак гуманітарні програми у ряді країн, серед яких Судан, Сирія, Україна, М’янма та Афганістан, залишилися без фінансової підтримки.
Виняток зробили лише для програми PEPFAR — ініціативи США щодо боротьби з ВІЛ/СНІДом, яка отримала 500 мільйонів доларів.
Нагадаємо, що президент США заявив про перемовини між Вашингтоном та Москвою продовжаться 25 лютого.
- 218 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 14:36 У Німеччині поставили ультиматум росії щодо припинення вогню
- 14:00 На окупованій Луганщині продають підробки на українські цукерки та напої, – “Жовта стрічка” (ФОТО)
- 13:30 Зеленський вперше поговорив з Папою Римським Левом XIV
- 13:00 Окупанти готують "екскурсії" для школярів ТОТ на територію Курської області, - ЦНС
- 12:09 У новій крилатій ракеті рф виявлені мікрочіпи з США, Швейцарії, Японії та Південної Кореї
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Лисичанську діти висадили на честь акції окупантів дивну клумбу 09.05.2025 переглядів: 2349
- У Києві прощатимуться з загиблим 19-річним військовим з Луганщини 05.05.2025 переглядів: 1294
- Сіверськодонецьк у серці: історія жінки, яка полюбила своє місто та втратила його через війну 09.05.2025 переглядів: 1122
- 3 тисячі на переїзд, 5 – на оренду: ще одна громада Луганщини фінансово підтримуватиме ВПО у працевлаштуванні 05.05.2025 переглядів: 1061