У Стамбулі відбувся другий раунд переговорів рф і США, який тривав понад 6 годин (ОНОВЛЕНО)

У Стамбулі відбувся другий раунд переговорів рф і США, який тривав понад 6 годин (ОНОВЛЕНО)

Російські та американські дипломати зустрілися у Стамбулі в четвер, 27 лютого, для переговорів, спрямованих на відновлення їхніх дипломатичних представництв, що розглядається як крок до припинення війни в Україні.

Про зусріч анонсовано написало Reuters з посиланням на заявили обидві сторони переговорів.

У Державному департаменті США заявили, що переговори в четвер, якими керуватимуть офіційні особи на робочому рівні, не включатимуть жодних дискусій щодо України, але все одно будуть розглядатися як перевірка бажання Москви щиро співпрацювати.

"Щоб було зрозуміло, на порядку денному немає політичних питань чи питань безпеки. Україна на порядку денному не стоїть", - сказав речник Держдепу.

"Конструктивність цих переговорів стане очевидною дуже швидко; або питання будуть вирішені, або ні. Незабаром ми дізнаємося, чи дійсно росія бажає добросовісно брати участь", - додав речник.

Делегацію США очолить заступник помічника держсекретаря Соната Култер, російську делегацію - директор Північноатлантичного департаменту МЗС Росії Олександр Дарчієв.

Представник Держдепу заявив, що в четвер будуть обговорюватися відповідні посольства в Москві та Вашингтоні, а також російські консульства в Нью-Йорку та Х'юстоні, але не місія росії в ООН.

"Конкретні питання порядку денного включають рівень персоналу, візи, дипломатичні банківські послуги та інші операційні питання", - сказав він.

Як повідомляє російський ТАРС, переговори тривали шість з половиною годин і відбулися у закритому для преси форматі, делегації також не давали коментарів.  

Раніше очільник МЗС рф Сергій Лавров заявляв, що переговори будуть зосереджені на створенні кращих умов для російських дипломатів у Сполучених Штатах і їхніх американських колег у росії після серії суперечок щодо кількості персоналу та власності посольства. Результат "покаже, наскільки швидко і ефективно ми можемо рухатися", - сказав Лавров.

Нагадаємо, у столиці Саудівської Аравії, 18 лютого, відбулися переговори між США та росією щодо відносин між країнами та майбутнього України. Українська сторона не брала у них участі. За столом переговорів зустрілися держсекретар США Марко Рубіо та голова російського МЗС Сергій Лавров.

Переговори тривали понад 4 години, і після їх завершення сторони висловилися, що задоволені результатом.

Україну на переговори не запросили. Президент Володимир Зеленський заявив, що не визнає домовленості щодо України, ухвалені без участі української сторони.

Близький до Трампа телеканал Fox News дізнався, що у Саудівській Аравії США та росія обговорювали триетапний мирний план, який передбачає припинення вогню, вибори в Україні, потім підписання остаточної угоди.

Президент рф володимир путін назвав зустріч делегацій росії та США "дуже доброзичливою".