Країни-учасниці засідання Nordic Baltic 8 оголосили про подальшу підтримку України - Умєров розповів деталі
Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що на засіданні Nordic Baltic 8 країни презентували свої плани підтримки України.
Про це він написав у Facebook.
"Ще одна важлива мета мого візиту до Данії – участь у засіданні NB8, де зібралися міністри оборони Норвегії, Ісландії, Данії, Швеції, Фінляндії, Естонії, Латвії та Литви", - наголосив Умєров та додав, що уожна з країн представила свій план подальшої підтримки України.
Так, наприклад, Швеція готує новий великий пакет військової допомоги, включно з посиленням української ППО. Зокрема поставки мають відбутися вже у 2025 році.
Норвегія виділяє 7.8 мільярдів євро, що є одним із найбільших бюджетів допомоги Україні, для посилення спроможностей на морі та ППО. Крім того, Осло підтримує підготовку військових у межах "Нордично-Балтійської бригади" та інвестує в український ОПК.
Литва ж працює над зміцненням українського ППО, інвестиціями в ОПК та внесками в "чеську ініціативу". Як наголосив Рустем Умєров, артилерійські снаряди залишаються в пріоритеті.
Латвія готує оснащенні українських підрозділів, постачанні снарядів та співпраці в сфері ОПК.
Ісландія стане учасницей інвестицій в ОПК у межах "данської моделі" та допомагає готувати "Нордично-Балтійську бригаду".
Фінляндія працює над постачанням артилерійських снарядів та готує новий пакет допомоги.
Естонія займається підготовкою поставки снарядів та готова долучитися до підготовки "Нордично-Балтійської бригади".
Водночас Данія розглядає додаткові інвестиції в український ОПК.
"Нордичні та балтійські країни залишаються одними з найвідданіших наших союзників. Вони не лише нарощують військову допомогу, а й активно підтримують розвиток нашої оборонної промисловості", - заявив міністр оборони України.
Він підкреслив, що засідання вкотре підтвердило, що Україна не залишається наодинці.
- 225 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 12:00 “10.22.24”: у День ЗСУ на ТОТ провели акцію, до якої долучилися жителі Луганська та Сіверськодонецька
- 10:30 Які витрати на підтримку ВПО заклали у Держбюджеті-2026
- 09:00 Окупанти намагалися просунутися поблизу двох сіл на Луганщині
- 09:00 “Не дарма ж я сім років служу”, – військовий з Лисичанська Олександр Сурко про Перемогу України
- 19:00 За матеріалами ДБР «єдиноросу»-лісничому з Луганщини загрожує до 10 років ув’язнення
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Переховувала військових ЗСУ: окупанти засудили до 16 років колонії жительку Новоайдару 03.12.2025 переглядів: 868
- Від отриманих поранень помер 24-річний захисник з Луганщини 04.12.2025 переглядів: 756
- Луганська спортсменка Софія Лискун прийняла російське громадянство 03.12.2025 переглядів: 672
- Виплати та житло для ВПО, ідентифікація, бронювання, тарифи “Нової пошти”: що зміниться з грудня для українців 01.12.2025 переглядів: 615


“10.22.24”: у День ЗСУ на ТОТ провели акцію, до якої долучилися жителі Луганська та Сіверськодонецька
Окупанти намагалися просунутися поблизу двох сіл на Луганщині
На Кіровоградщині попрощаються з загиблим захисником з Луганщини