путін погодився припинити удари по енергетиці України на 30 днів: подробиці розмови з Трампом
Телефонна розмова володимира путіна і президента США Дональда Трампа, яка тривала близько 1,5 годин, завершилася. Невдовзі Кремль випустив офіційну заяву.
Як повідомляє пресслужба Кремля, путін заявив про готовність до спільного з американськими партнерами ретельного опрацювання можливих шляхів врегулювання війни в Україні.
Проте путін знову заявив про "необхідність усунення першопричин кризи, законні інтереси росії у безпеці". Раніше "першопричиною війни" путін називав намір України увійти в НАТО, який підтверджений меморандумом 2008 року на саміті Альянсу в Бухаресті.
"У контексті ініціативи президента США щодо запровадження 30-денного перемир'я – з російської сторони позначено низку суттєвих моментів щодо забезпечення дієвого контролю за можливим припиненням вогню по всій лінії бойового дотику, необхідності зупинення примусової мобілізації в Україні та переозброєння ЗСУ", - йдеться у заяві.
путін підкреслив, що наполягає на повному припиненні іноземної військової допомоги та надання розвідувальної інформації Києву.
"Під час бесіди Дональд Трамп висунув пропозицію про взаємну відмову сторін конфлікту від ударів на 30 днів по об'єктах енергетичної інфраструктури. володимир путін позитивно відгукнувся на цю ініціативу і одразу дав російським військовим відповідну команду", - йдеться у заяві.
Також путін відреагував на висловлену Трампом ідею реалізації відомої ініціативи щодо безпеки судноплавства в акваторії Чорного моря. "Зумовлено розпочати переговори для додаткового опрацювання конкретних деталей такої домовленості", - зазначається у заяві.
путін поінформував, що 19 березня між російською та українською сторонами буде здійснено обмін полоненими – 175 на 175 осіб. Крім того, як жест доброї волі буде передано 23 важко поранених українських військовослужбовців.
путін і Трамп погодили створення російської та американської експертної групи.
Нагадаємо, відпочатку припинення взаємних ударів пропонував президент України Володимир Зеленський. Він наголошував на необхідності перемир'я "у повітрі і на морі".
- 544 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 14:00 В окупованому Луганську жителя області засудили до 20 років колонії за «шпигунство»
- 14:00 В окупованому Луганську жителя області засудили до 20 років колонії за нібито шпигунство
- 13:00 Окупанти призначили голову Луганська
- 12:00 9 луганчан задекларували доходи понад 1 млн. грн
- 11:00 Сіверськодончанка робить консервацію для військових: як переселенки почали нове життя на Волині
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Нардепи заявили, що уряд затвердив постанову про виплату 3 тисяч грн дітям ВПО 19.03.2026 переглядів: 1364
- Які доходи за 2025 рік задекларувала заступниця голови ЛОДА Катерина Безгинська 17.03.2026 переглядів: 852
- Загинув 26-річний захисник з Луганщини Максим Моргунов 17.03.2026 переглядів: 759
- Із Сіверськодонецька — у село на Вінниччині: як родина переселенців створила курячий бізнес 16.03.2026 переглядів: 697


Окупанти призначили голову Луганська
Сіверськодончанка робить консервацію для військових: як переселенки почали нове життя на Волині
Окупанти не можуть залучити вчителів на роботу на Луганщині. У Сіверськодонецьку жителі вивозять сміття самі