У Раді прогнозують, що допомога ЄС Україні може зменшитися через торговельну війну Трампа
У Верховній Раді не розраховують на позитив для України від запровадження президентом Дональдом Трампом нових мит на імпорт для всіх країн світу.
Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що допомога Україні від ЄС може зменшитися.
"...Глобальна торговельна війна буде бити істотно по економіках наших економічних і торговельних партнерів, передусім ЄС. Вони будуть уповільнюватись. Отже генерувати менше грошей, що зменшуватиме можливості допомоги нам. При цьому, уряди країн-партнерів вимушені будуть вмикати протекціонізм і не тільки щодо американських товарів. І ці протекціоністські заходи вже набагато істотніше вдарять по нам. Згадайте минулорічні питання блокування експорту аграрки при набагато більш сприятливій глобальній ринковій конʼюнктурі", - зазначив Гетманцев.
"Але взагалі-то вводити 10% мита при дефіциті нашої зовнішньої торгівлі з США у 2,6 млрд.дол. - економічний цинізм вищого гатунку", - вважає він.
При цьому Гетманцев каже, що саме мито у 10% не буде мати великого негативного ефекту для України зважаючи на невелику частину товарного експорту до США (0,9 млрд.дол або 2% всього експорту у 2024 році).
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп ввечері, 2 квітня, підписав указ про мита США від 10% до 50% на імпорт з усіх країни світу, але не з росії.
Трамп ввів "базові митні тарифи" - 10%, Україна входить у перелік країн, до яких цей тариф застосовуватиметься. Більш масштабні тарифи Трамп вів проти Євросоюзу, Китая, Японії, Тайваня та інших.
Крім того США запровадять "25% мита на всі автомобілі іноземного виробництва".
- 295 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 117-та бригада ТРО отримала автомобілі від Луганщини
- 17:00 На ТОТ Луганщини 25 населених пунктів залишилися без води, загарбники готують нову «націоналізацію» житла
- 15:00 Діти з Луганщини отримали шкільні рюкзаки напередодні навчального року
- 13:00 Сили оборони уразили ремонтні підрозділи росіян на Луганщині
- 13:00 Сіверськодончанка Ірина Доценко – про творчість, війну та шлях до дубляжу
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Волченко повідомила про завершення роботи начальницею управління освіти Сіверськодонецької МВА 18.08.2026 переглядів: 1285
- Брали участь у боях неподалік Сіверськодонецька: шестеро бойовиків з Луганщини та ще чотири зрадники отримали підозру 18.08.2026 переглядів: 1191
- В Ірпені попрощалися із загиблим захисником з Луганщини Андрієм Кунченком 17.08.2026 переглядів: 1154
- «Міністр», суддя, поліцейський та освітянки: нові підозри у колабораціонізмі на Луганщині 18.08.2026 переглядів: 982


На ТОТ Луганщини 25 населених пунктів залишилися без води, загарбники готують нову «націоналізацію» житла
Сили оборони уразили ремонтні підрозділи росіян на Луганщині
На «Лісовій Дачі» з’явився мурал за мотивами мозаїки з Льодового палацу
