"Переговорне середовище є дуже антагоністичним", - у Reuters розповіли про перемовини щодо корисних копалин
Американські та українські посадовці зустрілися в п’ятницю задля обговорення отримання США доступу до мінеральних ресурсів України.
Про це повідомляє Reuters.
Водночас джерело агенства новин зазначило, що "прориву навряд чи вдасться досягти, з огляду на антагоністичну атмосферу зустрічі". Зокрема співрозмовник Reuters відзначив напруженість під час переговорів через останній проєкт угоди, підготовлений адміністрацією Трампа, який є більш масштабним, ніж початковий варіант.
"Переговорне середовище є дуже антагоністичним", - сказало джерело, звернувши увагу на "максималістський" проєкт, поданий адміністрацією Трампа минулого місяця.
Останній проєкт передбачає надання США привілейованого доступу до мінеральних родовищ України та вимогу до Києва спрямовувати весь дохід від видобутку природних ресурсів українськими державними та приватними компаніями до спільного інвестиційного фонду. Однак запропонована угода не передбачає надання Україні гарантій безпеки з боку США, що є головним пріоритетом для президента Володимира Зеленського у боротьбі проти російських військ, які окупують близько 20% території країни.
За словами джерела, у документі було й положення про вимогу, аби Міжнародна фінансова корпорація розвитку уряду США взяла під контроль газопровід з росії до Європи, що проходить територією України, яким володіє "Газпром".
Зеленський у середу заявив, що угода щодо мінералів має бути вигідною для обох країн і може бути структурована так, щоб сприяти модернізації України.
Ключові українські посадовці, зокрема прем'єр-міністр Денис Шмигаль та міністр фінансів Сергій Марченко, приїдуть до Вашингтона через два тижні для участі у зустрічах Міжнародного валютного фонду та Світового банку. У рамках візиту 25 квітня відбудеться спеціальна міністерська зустріч, присвячена Україні, про що повідомили кілька обізнаних джерел.
- 191 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 16:00 У ЛОВА привітали з Днем усиновлення батьків-вихователів та розповіли про життя їхніх родин у Полтаві
- 15:00 Фракція «Слуга народу» не подавала заяву щодо членства Кузнєцова у ній, - Железняк
- 14:00 Луганщина втратила позиції у рейтингу областей за результатами НМТ-2025: цифри по школах
- 13:00 Три дні у вересні діятиме “гаряча лінія” керівництва обласного управління ПФУ: контакти
- 12:00 Журналісти проаналізували розподіл видатків по ОДА у 2026 році: Луганська - у нижній трійці
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «Довго йшла до цього моменту». Окупанти обрали «Міс Луганськ» 14.09.2025 переглядів: 5581
- «Мене це не влаштовує»: нардеп готує поправки через урізання суми на виплати ВПО у проєкті бюджету 16.09.2025 переглядів: 3549
- NRC знову приймає заявки на отримання грошової допомоги: подробиці 11.09.2025 переглядів: 3392
- На Хмельниччині попрощалися з захисником з Сіверськодонецька 13.09.2025 переглядів: 1181