Українська делегація несподівано приєдналася до переговорів США та Франції у Парижі
Українська делегація зранку, 17 квітня, знаходиться у Парижі, де проведе переговори з делегаціями США і Франції.
Про це повідомив глава офісу президента України Андрій Єрмак.
За його словами, до складу очолюваної ним делегації входять міністр закордонних справ Андрій Сибіга та міністр оборони Рустем Умеров. У французькій столиці делегація з Києва має намір провести кілька двосторонніх зустрічей із представниками країн, які входять до так званої "коаліції охочих".
"Щойно приземлився в Парижі. Прилетіли разом з міністром закордонних справ Андрієм Сибігою та міністром оборони Рустемом Умєровим. В рамках візиту заплановано серію двосторонніх та багатосторонніх зустрічей з представниками держав коаліції охочих та спроможних гарантувати безпеку, зокрема з Франції, Німеччини та Великої Британії. Також заплановані зустрічі з представниками США, які в цей час перебувають у Франції", - написав Єрмак.
За даними МЗС ФРН, у переговорах у Парижі візьмуть участь політичний директор відомства Гюнтер Зауттер і радник федерального уряду із зовнішньої та безпекової політики Єнс Плетнер, пише DW.
У свою чергу до Парижа прибув держсекретар США Марко Рубіо для проведення зустрічі з президентом Франції Емманюелем Макроном щодо припинення вогню в Україні, повідомило агентство AFP.
Разом з Рубіо прибув і спецпосланець президента США Дональда Трампа Україною Кіт Келлог, очікується прибуття й іншого спецпосланника США Стівена Віткоффа, який раніше викликав негативну реакцію в Києві своїми висловлюваннями про Україну.
Напередодні французьке дипломатичне джерело повідомило AFP, що Рубіо та глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро обговорять "війну в Україні, ситуацію на Близькому Сході та іранське ядерне досьє".
Нагадаємо, міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила про позитивний новий крок зі США щодо угоди про українські надра, яку вона назвала "угодою про економічне партнерство та створення фонду інвестицій у відбудову України". За її словами, сторони готуються пдписати меморандум про наміри.
- 314 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 12:14 Освітній простір та земля під житло: досвід Сіверськодонецької громади у проєкті «Пліч-о-пліч»
- 11:22 Уряд виділив додаткові 2 млрд грн на програму єВідновлення
- 10:10 Майже 800 тис. грн допомоги виділили учням Кремінської громади
- 09:05 ЛОВА: На ТОТ Луганщини бракує кандидатів до держдуми рф, у Довжанську та Алчевську – сміттєвий колапс
- 09:00 «Коли техніка завелася, земля двигтіла»: прикордонник із Мілового про ніч 24 лютого
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Родом з Сіверськодонецька: містяни, чиї імена відомі за межами Луганщини 29.04.2026 переглядів: 5904
- Вночі в окупованих Луганську та Лисичанську лунали вибухи: що відомо зараз 25.04.2026 переглядів: 1605
- У Рівному попрощалися із захисником з Луганщини 23.04.2026 переглядів: 1021
- На війні загинув військовий з Луганщини Андрій Головченко 26.04.2026 переглядів: 932


Освітній простір та земля під житло: досвід Сіверськодонецької громади у проєкті «Пліч-о-пліч»
Уряд виділив додаткові 2 млрд грн на програму єВідновлення
У Чернівцях проводять курси цифрової грамотності для ВПО з Луганщини