Axios: Зеленський зустрінеться з путіним навіть якщо росія не припинить вогонь
Президент України Володимир Зеленський у неділю заявив, що цього тижня вирушить до Туреччини для зустрічі з очільником росії Володимиром путіним, аби обговорити "необхідну основу для дипломатії" з метою завершення війни.
Про це пише Axios.
Якщо плани стану дійсними, то це буде перша зустріч двох лідерів з початку війни між росією та Україною понад три роки тому.
"Я чекатиму на Путіна в Туреччині у четвер. Особисто. Сподіваюся, що цього разу росіяни не шукатимуть виправдань", - заявив Зеленський.
Зокрема ще минулого тижня Дональд Трамп закликав до "30-денного безумовного припинення вогню" між Росією та Україною і пригрозив санкціями, якщо воно "не буде дотримано".
У суботу Зеленський та лідери кількох країн НАТО провели телефонну розмову з Трампом, під час якої підтвердили готовність до 30-денного безумовного припинення вогню, починаючи з понеділка.
Під час 15-хвилинної розмови Зеленський та лідери НАТО повідомили Трампа, що у разі досягнення припинення вогню Україна готова розпочати прямі мирні переговори з росією.
Путін відповів на ці умови пізніше того ж вечора. І хоча він не прийняв пропозицію припинення вогню, заявив, що готовий почати прямі переговори з Україною у четвер.
За кілька годин до згоди Зеленського зустрітись із путіним у Стамбулі, Трамп закликав президента України прийняти ці умови у дописі на Truth Social.
Один з українських чиновників заявив, що Зеленський буде в Туреччині в четвер, навіть якщо росія не погодиться на припинення вогню в понеділок.
Нагадаємо, що Трамп сказав, що Україна має негайно погодиться на пропозицію путіна на зустріч у Туреччині.
- 208 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 17:30 Карпеченко обговорив подальші напрями співпраці з БФ Global Empowerment Mission для допомоги рубіжанам
- 15:30 З батьками дітей з інвалідністю обговорять їхню реабілітацію
- 13:30 Окупанти депортуватимуть з Луганщини за відсутності паспорта рф. У Сіверськодонецьку видають довідки про зворотне...
- 11:00 Окупована Луганщина частково знеструмлена
- 09:28 6 разів атакували на Лиманській ділянці фронту
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Стало відомо про загибель ще одного військового з Луганщини 18.01.2026 переглядів: 2506
- Крок за кроком до руху: Як працює реабілітаційний центр Лисичанської багатопрофільної лікарні у Дніпрі 21.01.2026 переглядів: 478
- Окупанти озвучили плани щодо промислового виробництва у Сіверськодонецьку 22.01.2026 переглядів: 424
- У мережі показали ціни в Сіверськодонецьку 19.01.2026 переглядів: 423


Карпеченко обговорив подальші напрями співпраці з БФ Global Empowerment Mission для допомоги рубіжанам
Окупанти депортуватимуть з Луганщини за відсутності паспорта рф. У Сіверськодонецьку видають довідки про...
Окупована Луганщина частково знеструмлена