Переговори у Туреччині: Трамп поки що не приїде, путін послав замість себе "команду капітуляції" України
Очільник Кремля володимир путін направив до Стамбула групу чиновників, які вже брали участь у перемовинах і наполягали на капітуляції України у 2022 році.
Як повідомляє Кремль, російську команду очолять помічник путіна Володимир Мединський та заступник міністра оборони Олександр Фомін.
Зазначимо, що це ті самі люди, яких путін відправляв на переговори щодо капітуляції України на початку війни. Остання сесія цих переговорів відбулася у Стамбулі в березні 2022 року, і переговори зірвалися, оскільки росія зазнала військової поразки та вивела свої війська з Києва та інших частин півночі України, після чого виявилися військові злочини, які чинили росіяни.
Президент США Дональд Трамп прийняв рішення не їхати на переговори 15 травня після оприлюднення Кремлем складу російської делегації, серед якого немає путіна, пишуть Sky News і CNN.
Раніше Трамп заявляв, що він "думає" про поїздку до Туреччини, якщо путін буде там. Згодом Трамп сказав, що може приїхати у Туреччину 16 травня, "якщо це буде доречно".
Водночас міністр МЗС України Андрій Сибіга вже зустрівся з держсекретарем Марко Рубіо.
WSJ пише, що українська сторона готова буде обговорювати з російською тільки 30-денне припинення вогню.
"Суспільне" також має підтвердження цієї інформації.
Наразі офіційно не повідомляли, хто увійде до української делегації. Зазначимо, це будуть перші прямі переговори між Україною та росію з 2022 року.
Нагадаємо, у ніч на 10 травня путін виступив з відеозверненням у якому запропонував Україні прямі переговори у Стамбулі, відмовившись від 30-денного припинення вогню, на якому наполягають США, Україна і Європа. Президент Володимир Зеленський запропонував особисто зустрітися з путіним, заявивши, що він його чекатиме у Стамбулі 15 травня і сподівається на припинення вогню з 12 травня.
Туреччина погодилася організувати переговори і також виступила за перемир'я, Китай теж висловився за 30-денне припинення вогню.
- 291 перегляд
Читайте також:
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 12:00 Провідні університети Луганщини уклали угоди про співпрацю з польським вишем
- 11:00 Пішов з життя сіверськодончанин, який захищав Україну у складі стрілецького полку поліції
- 11:00 Від чиновниці до учасника НЗФ: кому на Луганщині оголосили підозри у першій половині липня
- 10:00 Втягнув підлітка з Луганщини у сексуальну експлуатацію: киянину повідомили про підозру
- 09:00 На Луганщині окупанти використовують дитячу працю на виробництвах. Околиці Сіверськодонецька охопили пожежі
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Стало відомо, де саме на Луганщині збили російський винищувач Су-35 (ВІДЕО) 09.07.2026 переглядів: 1262
- На Хмельниччині попрощалися з загиблим захисником з Луганщини Владиславом Непраном 07.07.2026 переглядів: 1211
- У Вінниці попрощаються з загиблим захисником з Луганщини Олександром Ширяєвим 09.07.2026 переглядів: 1055
- «Вони вас не розчарують». Бойко анонсувала кадрові зміни у керівництві МВА 10.07.2026 переглядів: 995


Провідні університети Луганщини уклали угоди про співпрацю з польським вишем
На Луганщині окупанти використовують дитячу працю на виробництвах. Околиці Сіверськодонецька охопили пожежі
Понад 40 ударів завдали росіяни на Луганщині
