Перемовини у Ватикані рф і України під питанням, США наполягають на усуненні Мединського, - Bloomberg
Лідери США та Європи сподіваються, що Ватикан зможе залучити росію та Україну до мирних переговорів, але Кремль не зацікавлений у поїздці президента володимира путіна до Ватикану для переговорів.
Про це пише Bloomberg.
Російські чиновники не планують, щоб путін їздив до Ватикану чи кудись ще для переговорів, і натомість вони зосереджені на переговорах технічного рівня, які розпочалися минулого тижня у Стамбулі, повідомляють джерела, обізнані з ситуацією, які попросили не називати їх імен, обговорюючи внутрішні питання.
Кремль очікує, що ці переговори відновляться у Стамбулі, повідомило одне з джерел.
Є кілька перешкод, які необхідно подолати, зокрема проблеми безпеки росії, складні стосунки між Римсько-католицькою церквою та російською православною церквою, а також зобов'язання Італії заарештувати путіна згідно з ордером Міжнародного кримінального суду.
Речник путіна Дмитро Пєсков заявив журналістам у четвер, 22 травня, що "немає жодних домовленостей" щодо проведення наступного раунду переговорів у Ватикані.
Тим не менш, європейські чиновники кажуть, що тривають обговорення ролі Ватикану як потенційного господаря або посередника переговорів. Переговори можуть відбутися вже наступного тижня, хоча це залежить від готовності росії взяти участь, сказали джерела, які попросили не називати їх, оскільки питання є делікатним.
За словами джерел, офіційні особи США підтримують зв'язок з українцями, щоб забезпечити проведення переговорів. Вони також сигналізують російським колегам, що воліли б уникнути участі в зустрічі таких прихильників жорсткої лінії, як помічник путіна Володимир Мединський, який очолював делегацію Москви в Стамбулі, додали джерела.
"Навіть якби всі ці перешкоди було подолано, переговори ще далекі від досягнення угоди, яка вимагала б зустрічі на вищому рівні за участю Трампа, путіна та президента України Володимира Зеленського для підписання угоди про припинення війни", - наголошує видання.
- 111 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:00 Лиманський напрямок: ворог штурмував біля Греківки та Білогорівки
- 21:57 Пробув у полоні понад три роки: в Україну повернувся попаснянин Ігор Левадний
- 19:00 На Донецькому напрямку загинув військовий з Луганщини
- 18:00 У День Героїв в Ірпені провели в останню путь бійця «Люті» Ігоря Єфремова
- 17:46 Погода в Україні у суботу: від +9 градусів до +29 градусів у різних областях
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти хочуть вкласти понад 90 млрд рублів у захоплену Луганщину, щоб «заякорити» та «застовпити» там бізнес росіян 16.05.2025 переглядів: 4839
- NRC відкриває прийом заявок на грошову допомогу постраждалим від війни: подробиці 16.05.2025 переглядів: 3486
- Кабмін затвердив новий порядок компенсацій за розміщення ВПО 17.05.2025 переглядів: 1707
- На Київщині прощатимуться із загиблим поліцейським з Луганщини 21.05.2025 переглядів: 1329