Другий раунд переговорів між Україною і рф: Сибіга відреагував на пропозицію Лаврова
Другий раунд переговорів між Україною і рф російська сторона запропонувала провести у Стамбулі 2 червня, але не хоче заздалегідь присилати українськй стороні "меморандум з врегулювання війни".
Керівник МЗС рф Сергій Лавров заявив, що "меморандум" вже оперативно підготували", повідомляють державні ЗМІ Кремля.
Проте делегація РФ на чолі з Володимиром Мединським готова представити його українській стороні тільки під час другого раунду перемовин у Стамбулі 2 червня.
Таким чином заздалегідь українська сторона не зможе з цим документом ознайомитися.
Натомість міністр оборони Рустем Умєров, який очолює делегацію України, заявив, що вже передав рф документ, що відображає українську позицію та очікує на їхній "меморандум" у відповідь.
"Я передав очільнику російської делегації наш документ, який відображає українську позицію.
Вони отримали цей документ. Ми підтверджуємо готовність України до повного та безумовного припинення вогню та подальшої дипломатичної роботи. Ми не проти зустрічей з росіянами і очікуємо їхній "меморандум", щоб зустріч була не пустою та могла реально наблизити завершення війни. Російська сторона має ще щонайменше чотири дні до вильоту, щоб передати нам для опрацювання їхній документ", - заявиви Умєров.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, відповідаючи на пропозицію Лаврова щодо перемовин 2 червня зазначив: "Навіщо чекати до понеділка?".
"Якщо росіяни нарешті детально розробили свій "меморандум" — після десяти днів роздумів та атак — його можна передати нам негайно. Ми очікуємо, що російська сторона не зірве наступну зустріч і негайно подасть свої пропозиції на наш розгляд, як було домовлено раніше. Тільки добре підготовлена зустріч має потенціал для досягнення відчутних результатів", - заявив Сибіга.
Нагадаємо, перша зустріч української і російської делегацій у Стамбулі відбулася 16 травня, під час неї єдиною домовленістю став обмін полоненими "1000 на 1000". Щодо врегулювання війни російська делегація помодилася зухвало, а її керівник Мединський погрожував довною війною і захопленням нових українських територій.
- 226 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 На чемпіонаті України луганські важкоатлети вибороли 6 нагород
- 17:00 Діти з Лисичанської громади з числа вразливих категорій отримають фінпідтримку
- 15:00 Сили оборони ударили по полігону окупантів на Луганщині
- 13:00 З російського полону повернувся житель Міловської громади Михайло Кацавал
- 11:00 Окупанти опублікували новий список «безхазяйних» квартир у Сіверськодонецьку
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Іпотека з компенсацією: як це працює у Сіверськодонецькій громаді 26.05.2026 переглядів: 989
- З російського полону повернувся рубіжанець Андрій Старіков 23.05.2026 переглядів: 889
- Борису Романову та Семену Перцовському присвоїли звання почесних громадян Сіверськодонецької громади 29.05.2026 переглядів: 806
- Суд у справі про загибель журналістки з Луганщини Анастасії Волкової знову відклали, – адвокатка 27.05.2026 переглядів: 767


Сили оборони ударили по полігону окупантів на Луганщині
З російського полону повернувся житель Міловської громади Михайло Кацавал
На Лиманській ділянці фронту загарбники за минулу добу атакували 12 разів
