Організаторки псевдовиборів на окупованій Луганщині отримали низку підозр від СБУ
Служба безпеки зібрала докази протиправної діяльності організаторів окупаційних «виборів» та «референдуму» на Луганщині та заочно повідомила їм про підозру у злочинах проти основ національної безпеки України.
Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.
Як розповіли в СБУ, одна з фігуранток обіймає посаду «заступниці голови виборчої комісії лнр» - органу окупаційної адміністрації, який забезпечує та координує всі «електоральні процеси» на захопленій ворогом території.
Його представники обіймають в угрупованні «лнр» державні посади та діють за безпосереднього керівництва цвк рф та адміністрації президента рф.
«Задокументовано, що фігурантка відіграла одну з ключових ролей в організації на Луганщині «виборів» кремлівського диктатора за російським законодавством: керувала роботою «виборчої комісії лнр» та її осередками на місцях, робочими групами, видавала «постанови», які регламентують їхню діяльність», - йдеться у повідомленні.
Підозру отримала й «заступниця голови адміністрації «міського округу місто Рубіжне лнр». Вона, як зазначили в СБУ, не лише організувала процес «волевиявлення» у зруйнованому місті, а й публічно закликала його жителів до участі у «голосуванні».
До широкомасштабної війни колаборантка працювала директоркою школи. В окупації стала начальником «управління освіти», а на початку 2024 р. отримала керівну посаду в окупаційній адміністрації.
Також серед підозрюваних - «голова» та «заступниця голови» двох «дільничних виборчих комісій» з Біловодська.
Крім того, Служба безпеки задокументувала причетність цих осіб до організації псевдореферендуму 2022 року та виборів до рад муніципальних утворень 2023 року.
Правопорушницям інкримінують колабораційну діяльність та умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України).
Триває досудове розслідування, яке проводять співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.
Нагадаємо, судитимуть трьох «депутатів лнр», які просувають російські політсили на окупованій території.
- 253 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 15:00 На Луганщині зник безвісти журналіст “Ділової столиці”
- 15:00 Трамп може завершити війну в Україні у 2025 році за допомогою вторинних санкцій, - Єрмак
- 14:00 До 11 років засудили луганчанина, який вбив знайомого
- 13:00 Дистанційне навчання не скасовуватимуть, - Федоров
- 12:02 Уряд визначив дедлайн запуску Інформаційної системи житла для ВПО: автори не задоволені
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти провели конкурс краси між учасницями «лнр» та «днр». Кажуть, конкурс «відчиняє двері на міжнародну арену» 11.07.2025 переглядів: 12398
- путін сказав Трампу, що планує ескалацію на сході України і "хоче забрати все", - Axios 14.07.2025 переглядів: 6172
- Підходи до підтримки ВПО мають змінитися, - Харченко 14.07.2025 переглядів: 4783
- Під окупованим Сіверськодонецьком безкоштовно роздають дачі 16.07.2025 переглядів: 3430