Сіверськодончани долучилися до встановлення рекорду України на Прикарпатті (ФОТО)
24 серпня, у День Незалежності України, на Івано-Франківщині, у місцевості гірського масиву Горгани на березі найчистішого озера Карпат – Росохану, понад 100 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад, дітей військовослужбовців встановили рекорд України у номінації «Найбільша кількість дітей, які створили з пазлів мапу України на березі високогірного озера». У заході взяла участь родина із Сіверськодонецька Тетяна Жук разом із 9-річною донькою Олександрою.
Про це повідомляє Сіверськодонецька РДА.
У рамках ідеї «1000 кроків за Перемогу» діти створили карту України розміром 10 на 7 метрів. Кожна область якої — окремий пазл із візерунками, характерними для її етнічного регіону. Створення розпочалося у рекреаційній зоні Осмолоди, а фінальний етап складання відбувся на висоті понад 1000 м над рівнем моря — біля озера Росохан.
Ініціювала дійство начальниця відділу освіти Калуської райдержадміністрації Оксана Савчук, а кілька десятків людей з числа освітян тиждень робили основи областей з притаманними їм вишиваними орнаментами. Тетяна Жук була однією із відповідальних за створення пазлів сходу України. Підготувала орнамент Луганщини, який разом із донькою та дітьми ВПО, що проживають на Прикарпатті, розфарбували, прикрасивши пазл візерунками та орнаментами, характерними для вишивки Луганської області.
Кожна область і Крим стали окремим пазлом великої мозаїки.
Рекорд зафіксував представник Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський.
«Дух перехоплює від участі й результату! Коли об’єднуються сотні людей з різних куточків України, народжуються справжні дива. Бути частиною рекорду України — це доказ, що сила у згуртованості! Ця подія подарувала незабутні емоції та враження», – поділилася враженнями Тетяна Жук.
Нагадаємо, п’ять елементів нематеріальної культурної спадщини з Сіверськодонецького району наразі внесли до Національного переліку.
- 435 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 «Не було часу думати про себе»: у мережі розповіли про смерть військового медика з Сіверськодонецька
- 18:30 Чергову підозру від СБУ отримав очільник окупаційної адміністрації на Луганщині
- 18:05 У Сіверськодонецькій громаді запустили нову програму компенсації першого внеску за житло
- 16:36 Окупанти виявили чергове «безхазяйне» житло у Лисичанську
- 15:22 У школах рф хочуть запровадити ще один курс з виховання «духовно-моральних цінностей»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Які доходи за 2025 рік задекларувала заступниця голови ЛОДА Катерина Безгинська 17.03.2026 переглядів: 711
- «Я втомився починати все спочатку»: луганський доброволець — про війну, втрати та життя в еміграції 12.03.2026 переглядів: 663
- Загинув 26-річний захисник з Луганщини Максим Моргунов 17.03.2026 переглядів: 619
- 1500 грн пенсіонерам і ВПО та кешбек на пальне: в уряді анонсували новий пакет підтримки 12.03.2026 переглядів: 562





У Сіверськодонецькій громаді запустили нову програму компенсації першого внеску за житло
Нардепи заявили, що уряд затвердив постанову про виплату 3 тисяч грн дітям ВПО
Призначили заставу судді з Луганщини у справі про підбурювання до хабаря