Судитимуть очільницю «виборчої комісії лнр», яка організувала псевдовибори «губернатора Курської області»
Служба безпеки завершила досудове розслідування та передала до суду обвинувальні матеріали щодо очільниці «виборчої комісії лнр», яка під керівництвом ЦВК рф та кремля організує на Луганщині російські «вибори».
Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.
За даними слідства, у березні 2023 року фігурантка добровільно обійняла посаду «заступника голови вк лнр» – псевдооргану, спеціально створеного окупаційною адміністрацією для проведення «виборів» та «референдумів» в інтересах країни-агресорки.
З того часу вона брала активну участь у підготовці та проведенні «виборчих кампаній». Зокрема, у грудні 2023-березні 2024 року координувала організацію псевдовиборів президента рф на території області. Вона контролювала фінансування «кампанії», керувала роботою підконтрольних окупантам «виборчих комісій» та видавала «постанови», які регламентували їхню діяльність.
Наразі колаборантка очолює «виборчу комісію лнр».
Крім того, задокументували, що у вересні 2025 року за її участі окупанти провели на Луганщині псевдовибори «губернатора Курської області». Для цього під керівництвом фігурантки створили «екстериторіальні виборчі дільниці», організували «голосування переселенців» та забезпечили його висвітлення у кремлівських пропагандистських медіа.
Жінка відповідатиме за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Її оголосили у розшук.
Оперативні та слідчі заходи проводять співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.
Нагадаємо, за матеріалами слідчих СБУ повідомили про підозру у злочинах проти національної безпеки 146 особам, причетних до організації та проведення у вересні 2022 року на Луганщині окупаційного псевдореферендуму.
- 412 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Батьки загиблих воїнів Лисичанської громади можуть отримати грошову допомогу: деталі
- 18:00 У Чернігові попрощаються з полеглим захисником з Луганщини Андрієм Лимарем
- 17:00 Окупаційна влада заборонила громадським організаціям проводити пошукові роботи на Луганщині
- 16:00 94% зруйнованої нерухомості Луганщини у держреєстрі припадає на громади Сіверськодонецького району, – ЛОДА
- 15:00 Українські дрони знову уразили електропідстанцію на окупованій Луганщині
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На Київщині попрощаються з загиблим військовим з Луганщини Артуром Шматовим 02.08.2026 переглядів: 980
- «Рука лишилася на позиціях»: як боєць із Лисичанська після ампутації повернувся до цивільного життя 01.08.2026 переглядів: 784
- Що варто знати ВПО у серпні: нововведення, виплати та важливі дати 01.08.2026 переглядів: 712
- «Він завжди йшов першим». Пам'яті прикордонника Дмитра «Доббі» Погребака 29.07.2026 переглядів: 703


У Чернігові попрощаються з полеглим захисником з Луганщини Андрієм Лимарем
94% зруйнованої нерухомості Луганщини у держреєстрі припадає на громади Сіверськодонецького району, – ЛОДА
Українські дрони знову уразили електропідстанцію на окупованій Луганщині
