БРРЄ виділив Україні гроші на проєкти з підтримки ВПО та компенсацій за житло
Україна отримала від Банку розвитку Ради Європи 170 млн євро на реалізацію двох проєктів підтримки громадян.
Про це повідомляє Міністерство фінансів України.
Зокрема, 70 млн євро спрямують за проєктом “HOME: Компенсація за знищене житло” до спеціального фонду державного бюджету, а 100 млн євро - на забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб до загального фонду держбюджету.
Як розповіли у міністерстві, проєкт “HOME” передбачає, що постраждалі громадяни (зокрема, учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни, сім'ї загиблих ветеранів та багатодітні сім’ї) отримують компенсацію за втрачене через бойові дії та теракти рф житло у вигляді сертифікатів на його придбання. Загальний обсяг фінансування становить 200 млн євро.
“У 2024 році Україна вже отримала від БРРЄ 100 млн євро через проєкт HOME. Станом на сьогодні в межах програми видано 2760 житлових сертифікатів, що дозволило забезпечити новим житлом 7604 українців. Додаткове фінансування у розмірі 70 млн євро дасть змогу профінансувати ще близько 1500 сертифікатів та забезпечити новим житлом близько 4000 громадян”, - зауважили у відомстві.
Проєкт “Підтримка внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні” передбачає виділення 200 млн євро на потреби ВПО. Його реалізація, пояснили у Мінфіні, дозволить забезпечити безперервність соціальних виплат на проживання. Зокрема, покриття витрат на житло, харчування, медичні послуги та освіту дітей для тих, хто був змушений залишити свої домівки через бойові дії.
“Житловий сектор залишається одним з найбільш постраждалих внаслідок повномасштабної війни та російської окупації. З лютого 2022 року уряд України отримав майже 150 тисяч заявок щодо пошкодженого житла. Тому ефективна реалізація проєктів у житловій сфері дозволяє надавати необхідну підтримку громадянам, чиї домівки були зруйновані або пошкоджені через бойові дії, а також внутрішньо переміщеним особам, які були змушені покинути свій дім”, – зазначила заступниця Міністра фінансів Ольга Зикова.
Раніше повідомлялося, що Мінсоцполітики та БРРЄ уклали кредитну угоду на суму 200 мільйонів євро.
- 315 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:00 В окупантів на Луганщині проблеми з набором до війська: агітують навіть через платіжки – “Жовта Стрічка”
- 09:00 ЛОВА: Більшість Лисичанська залишиться без опалення, в Алчевську окупанти почали знімати супутникові антени
- 08:45 Ворог атакував поблизу Греківки на Луганщині
- 19:00 У Києві щовівторка можна отримати психологічну допомогу
- 18:00 З 24 листопада уряд запускає програму «Житловий ваучер», за якою деякі категорії ВПО зможуть отримати 2 млн грн на...
Найпопулярніші новини за тиждень:
- В Ірпені поховали загиблого військового з Луганщини Вадима Лихацького 06.11.2025 переглядів: 861
- Ще одна директорка департаменту звільнилася з ЛОВА 11.11.2025 переглядів: 849
- Харченко призначив нову директорку Департаменту соцзахисту населення Луганської ОВА – що відомо 05.11.2025 переглядів: 664
- Спортсменки з Лисичанська – серед переможців чемпіонату світу з акробатичного рок-н-ролу 06.11.2025 переглядів: 624


Ворог атакував поблизу Греківки на Луганщині
З 24 листопада уряд запускає програму «Житловий ваучер», за якою деякі категорії ВПО зможуть отримати 2 млн...
«єОселя» має бути адаптована під реальні доходи громадян, щоб кредит могли отримати не лише чиновники», -...