До 15 років тюрми засудили зрадника, який воював проти ЗСУ на Луганщині

До 15 років тюрми засудили зрадника, який воював проти ЗСУ на Луганщині

За доказовою базою Служби безпеки 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна отримав зрадник, який воював проти Сил оборони на сході України.

Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.

Слідчі СБУ довели, що у вересні 2023 року 34-річний мешканець окупованого Луганська добровільно – з фінансових та ідеологічних мотивів, підписав контракт з міноборони рф.

У складі незаконного збройного формування – 123-ї мотострілецької бригади “2 ак лнр південного військового округу зс рф”, він брав участь у бойових діях на території Луганської області.

Спочатку був водієм “Уралу”, перевозив боєприпаси та буксирував гаубицю. Потім під керівництвом російських інструкторів пройшов спеціалізований вишкіл у “михайлівській військовій артилерійській академії” у санкт-петербурзі.

Після повернення на фронт його призначили “номером розрахунку” протитанкової артилерійської батареї.

За інформацією, він обстрілював позиції українських захисників з території захопленого Лисичанського НПЗ.

У жовтні 2024 року під час бойових дій в районі села Спірне його взяли у полон військовослужбовці ЗСУ.

Досудове розслідування довело вчинення фігурантом злочинів проти національної безпеки України.

Суд визнав його винним за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Його засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна.

Слідчі дії проводили співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Нагадаємо, прокурори Луганщини повідомили про підозру ще двом «депутатам народної ради лнр», які діють в інтересах держави-агресорки.