СБУ затримала на Київщині експартійця ОПЗЖ на Луганщині, який фінансував російський бюджет
Служба безпеки викрила на пособництві країні-агресорці колишнього депутата від забороненої партії ОПЗЖ на Луганщині. Затримали фігуранта в його офісі під Києвом.
Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.
За матеріалами справи, експартієць прокремлівської політсили є власником промислового комбінату на тимчасово захопленій частині сходу України.
У 2022 році фігурант перереєстрував це підприємство за російським законодавством.
Також, як встановило розслідування, затриманий ігнорував заборону на підприємницьку діяльність з рф та закуповував у держави-агресорки обладнання для своєї фабрики.
Відповідно до матеріалів провадження, після початку повномасштабної війни фігурант придбав у російської компанії у Набережних Челнах технологічне устаткування на понад 1 млн євро.
Для того, щоб приховати торговельні відносини з росіянами, зловмисник зазначив замовником товару афілійовану білоруську компанію.
У такий «обхідний» спосіб російське обладнання поставили на підприємство фігуранта, а гроші за це перерахувли до країни-агресорки.
"Податки та інші платежі з цієї оборудки надійшли до бюджету рф, фактично спонсоруючи війну кремля проти України", - зазначили в СБУ.
Під час обшуку в офісі затриманого вилучили смартфони, комп’ютерну техніку, печатки та документи з доказами оборудки.
Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).
Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях, а також у Дніпропетровській області за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури.
Зазначимо, що у новому матеріалі «Схем» (Радіо Свобода) у співпраці з проєктами «Слідство.Інфо» та KibOrg йдеться про те, що фігурантом є Геннадій Мінін - ексдепутат Луганської облради та керівник Рубіжанського картонно-тарного комбінату.
Нагадаємо, до 12 років тюрми засудили одного з головних «рупорів» російської пропаганди на Луганщині.
- 460 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 До Дня міста Сіверськодонецька МВА оголосила художній та літературний конкурси: деталі
- 17:00 Наступна зустріч у проєкті «Діалог з бізнесом»: про що говоритимуть та коли відбудеться
- 15:00 Дрони дісталися КПП «Ізварине»: Третій корпус оголосив операцію з контролю логістики окупантів на Луганщині (ВІДЕО)
- 13:00 У Черкасах попрощалися із захисником з Луганщини Ярославом Скачковим
- 11:00 ЛОВА: На ТОТ закінчується пальне, у Сіверськодонецьку не йдуть на відбудову житла через невиплати
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Іпотека з компенсацією: як це працює у Сіверськодонецькій громаді 26.05.2026 переглядів: 1074
- Окупанти опублікували новий список «безхазяйних» квартир у Сіверськодонецьку 30.05.2026 переглядів: 974
- Борису Романову та Семену Перцовському присвоїли звання почесних громадян Сіверськодонецької громади 29.05.2026 переглядів: 883
- Суд у справі про загибель журналістки з Луганщини Анастасії Волкової знову відклали, – адвокатка 27.05.2026 переглядів: 806


До Дня міста Сіверськодонецька МВА оголосила художній та літературний конкурси: деталі
Дрони дісталися КПП «Ізварине»: Третій корпус оголосив операцію з контролю логістики окупантів на Луганщині (...
У Черкасах попрощалися із захисником з Луганщини Ярославом Скачковим
