У Нацмузеї історії України відкрили виставку, присвячену культурній спадщині Луганщини
Виставку «За межами видимого: Культурна спадщина Луганщини», яку створив Луганський обласний краєзнавчий музей спільно з ГО «КЛІО ХАБ», відкрили у Національному музеї історії України 17 квітня.
Про це повідомляє Національний музей історії України.
«Виставка є справжньою одою любові до рідного краю та охоплює величезний пласт його історії: від часів скіфів, сарматів і створення унікальних половецьких кам'яних скульптур, до європейської індустріальної спадщини, традицій, обрядовості та багатства місцевої степової природи», – йдеться у дописі.
На відкритті директорка Луганського обласного краєзнавчого музею Олеся Мілованова особисто провела для присутніх екскурсію тематичними банерами виставки, яка через археологічні знахідки, традиції та спогади місцевих жителів розкриває історію та особливий культурний код Луганщини.
«Ідея створення цієї виставки виникла з внутрішньої потреби говорити про свою землю після її втрати й завдяки цій роботі поставити собі головні питання: хто ми є? Чому ми такі? Який культурний код ми несемо? Луганщина – це не просто великий пустий простір. Це багатошарова й унікальна історія, яка відбувалася на нашій землі», – наголосила Мілованова.
Як зазначили у Луганському музеї, ця виставка розповідає про матеріальну і нематеріальну спадщину Луганщини.
«Про історію і пам’ять, яку неможливо втратити. Про традиції, знання, уявлення – усе те, що формує ідентичність і передається крізь покоління. Це простір невидимих зв'язків: між людьми й землею, між минулим і теперішнім, між тим, що було, і тим, що ми зобов'язані зберегти», – йдеться у дописі на сторінці музею у Facebook.
Зазначається, що виставку створили в рамках проєкту «Музей у валізі», який став можливим завдяки підтримці Швейцарії.
Нагадаємо, раніше у Дніпрі відкрили фотовиставку «Добровольці Луганщини».
- 560 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:00 Помер колишній прокурор Рубіжного та адвокат Іван Сириця
- 12:00 У Бойко з'явилася нова заступниця
- 11:00 Плавчині з Луганщини присвоїли звання «Майстер спорту України»
- 10:00 З життя передчасно пішов працівник Лисичанської МВА Денис Роднюк
- 09:02 російські підприємці захопили площі «Луганськтепловозу»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Стало відомо, де саме на Луганщині збили російський винищувач Су-35 (ВІДЕО) 09.07.2026 переглядів: 1324
- У Вінниці попрощаються з загиблим захисником з Луганщини Олександром Ширяєвим 09.07.2026 переглядів: 1080
- «Вони вас не розчарують». Бойко анонсувала кадрові зміни у керівництві МВА 10.07.2026 переглядів: 1029
- Історія ветерана Євгена Шурцова: про події перших місяців війни та волонтерство у Сіверськодонецьку 10.07.2026 переглядів: 766


У Бойко з'явилася нова заступниця
З життя передчасно пішов працівник Лисичанської МВА Денис Роднюк
російські підприємці захопили площі «Луганськтепловозу»
