Затвердили положення про звання «Почесний громадянин Сіверськодонецької громади»
Сіверськодонецька МВА затвердила положення про присвоєння звання «Почесний громадянин Сіверськодонецької міської територіальної громади» та склад відповідної конкурсної комісії.
Відповідне розпорядження начальниці Сіверськодонецької МВА Євгенії Бойко № 259 BA від 20 травня 2026 року опублікували на офіційному сайті адміністрації.
У положенні йдеться, що звання «Почесний громадянин Сіверськодонецької міської територіальної громади» є вищою відзнакою територіальної громади та встановлюється з метою вшанування особистостей, які зробили вагомий внесок у її розвиток, на знак визнання їхньої професійної та громадської діяльності.
Згідно з документом, звання присвоюється щороку, зазвичай до Дня Сіверськодонецька, але не більше як двом особам. Кількісне обмеження не застосовують до присвоєння звання посмертно.
Звання можуть присвоїти як громадянам України, так і видатним іноземним громадянам, які отримали визнання жителів громади. Водночас громадянина можуть позбавити звання, якщо він своєю поведінкою дискредитує себе перед територіальною громадою, а також у разі порушення ним Конституції та законів України.
Особам, відзначеним званням, вручають посвідчення і пам'ятний знак.
«Звання «Почесний громадянин міста Сєвєродонецька», «Почесний громадянин Сіверськодонецької міської територіальної громади» є тотожними, а їх пільги та атрибути рівнозначними», – наголошується у положенні.
Право висування кандидатур на присвоєння звання належить:
- керівнику Сіверськодонецької МВА щодо присвоєння звання посмертно; трудовим колективам підприємств, установ та організацій громади (незалежно від форм власності);
- громадським організаціям, профспілкам, релігійним конфесіям;
- військовим підрозділам та правоохоронним органам.
Нагадаємо, Сіверськодончанину Кирилу Ніжніку просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ).
- 606 переглядів
Цей матеріал став можливим за підтримки програми “Голоси України” / SAFE, що координується Європейським центром свободи преси та медіа спільно з Лабораторією журналістики суспільного інтересу. “Голоси України” / SAFE реалізується в рамках ініціативи Ганни Арендт за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Делегація Луганщини долучилася до Міжнародного фестивалю лемківської культури
- 17:00 Дві нові підозри та два обвинувальні акти: прокурори Луганщини відзвітували про роботу за тиждень
- 15:00 Почесний консул Литви у Луганській області Робертас Габулас отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня
- 13:00 Ще 200 тис. грн допомоги отримають захисники та захисниці Лисичанської громади
- 11:00 У Рубіжному окупанти виставили п’ятизначні рахунки за ненадані ЖКП. В окуповані села Луганщини продукти привозять двічі...
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Жителю Старобільська, який воював проти України, повідомили про підозру 14.08.2026 переглядів: 4860
- Українські військові уразили чотири підстанції на Луганщині за півтора місяця 14.08.2026 переглядів: 4300
- Лідерка гурту E.K.A, сіверськодончанка Катя Бойко отримала медаль «Честь. Слава. Держава» 14.08.2026 переглядів: 2706
- Екоінспекція оцінила шкоду довкіллю від руйнування об'єктів у Сіверськодонецьку та Попасній 14.08.2026 переглядів: 2170


Дві нові підозри та два обвинувальні акти: прокурори Луганщини відзвітували про роботу за тиждень
Ще 200 тис. грн допомоги отримають захисники та захисниці Лисичанської громади
Дев'ять разів штурмували росіяни на Лиманській ділянці фронту
