Нардеп звернувся до Кабміну, аби синхронізувати житлові ваучери для ВПО з ТОТ з «єОселею»
Голова ТСК з питань захисту прав ВПО, нардеп Павло Фролов звернувся до уряду з вимогою врегулювати механізм використання житлових ваучерів для внутрішньо переміщених осіб з ТОТ, зокрема синхронізувати їх з державною іпотечною програмою «єОселя».
Про це він повідомив у своєму Телеграм-каналі
За словами депутата, наразі житловими ваучерами вже скористалися майже 1000 родин ВПО з числа захисників України, які придбали нове житло. Водночас для значної частини з них процес залишається ускладненим.
Ключовою проблемою Фролов називає неможливість поєднання житлового ваучера з програмою «єОселя». Як пояснив парламентар, постанова Кабінету Міністрів №1176 передбачає використання ваучера як першого внеску або для погашення іпотеки, однак механізм його прийому банками в межах «єОселі» наразі не врегульований.
Крім того, нардеп зауважує, що сума ваучера у 2 млн грн часто є недостатньою для придбання житла більшої площі у великих містах, що обмежує вибір для родин.
«Складність реалізації програми також посилюють часові обмеження: після підтвердження бронювання коштів є лише 60 днів на пошук житла та оформлення угоди. Якщо не встигнути — заява переходить до загальної черги, кошти повертаються в бюджет», — повідомив Фролов.
У зв’язку з цим ініціатори звернення закликають уряд синхронізувати житлові ваучери з програмою «єОселя» та продовжити строки їх реалізації, щоб спростити доступ переселенців до житла.
Нагадаємо, з 1 грудня внутрішньо переміщені особи, які виїхали з тимчасово окупованих територій, зможуть подати заявку на придбання нового житла.
- 385 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 17:00 Луганський центр екстреної меддопомоги розповів про досвід транскордонної евакуації пораненого військового
- 16:00 Робоча група Луганської ОДА переглянула критерії визначення критично важливих підприємств
- 15:00 Закликав до зміни влади в Україні: повідомили про підозру вихідцю з Луганщини
- 14:00 У ЛОДА розповіли про відпочинок дітей громади у закладі «Соколята Буковель»
- 13:00 Понад 19 млн грн спрямують на оздоровлення дітей Сіверськодонецького району
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Сіверськодонецькій громаді призупиняють роботу закладів загальної середньої освіти (ПЕРЕЛІК) 08.06.2026 переглядів: 2283
- У Коломиї попрощалися з полеглим захисником з Луганщини Максимом Красуцьким 03.06.2026 переглядів: 1161
- Стало відомо про загибель військового з Лисичанська Валерія Мозолевського 06.06.2026 переглядів: 808
- В Україні готують житло для понад 13 тисяч ВПО, – ЗМІ 03.06.2026 переглядів: 770


Робоча група Луганської ОДА переглянула критерії визначення критично важливих підприємств
Закликав до зміни влади в Україні: повідомили про підозру вихідцю з Луганщини
У ЛОДА розповіли про відпочинок дітей громади у закладі «Соколята Буковель»
