В Сєвєродонецькому ЦДЮТ відбувся круглий стіл «Дорога – пішохід – водій – пасажир. Реалії сьогодення»

В Сєвєродонецькому ЦДЮТ відбувся круглий стіл «Дорога – пішохід – водій – пасажир. Реалії сьогодення»

17 вересня 2015 року в Сєвєродонецькому міському Центрі дитячої та юнацької творчості за підтримки відділу освіти Сєвєродонецької міської ради у межах проведення комплексу профілактичних заходів, щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму «Увага! Діти – на дорозі!» відбувся круглий стіл «Дорога – пішохід – водій – пасажир. Реалії сьогодення».

До круглого столу були запрошені: головний спеціаліст відділу освіти міської ради Наталія Вікторівна Гаввина, представник від відділення ДАІ з обслуговування м. Сєвєродонецька лейтенант міліції Олександр Олександрович Кабаков, голова правління громадської організації «Сєвєродонецька молодіжна рада» Кирило Володимирович Дубровін, методист ДНЗ №19 Ольга Миколаївна Свербиненко, заступник директора з виховної роботи СЗШ №16 Світлана Вікторівна Лазарєва, педагог-організатор СЗШ №10 Ольга Валеріївна Курлова, педагог-організатор СЗШ №14 Олена Миколаївна Шиняєва, педагог-організатор СЗШ №6 Сташевська Ірина Вікторівна, а також учні 9-11 класів та іх батьки.

Головною метою круглого столу було обговорення існуючої дорожньо-транспортної ситуації у місті, причин дитячого травматизму на вулицях і дорогах, а також залучення дітей, учнівської молоді, батьків та всіх інших учасників дорожнього руху до осмислення реальної транспортної проблеми, яка існує сьогодні і зобов’язує кожного до участі у її вирішенні.

Круглий стіл надав декілька варіантів вирішення проблеми, та висловив основну думку, над якою слід не тільки замислитися, але й втілити її в наше сьогодення. Педагоги з різних шкіл міста закликали батьків бути прикладом для своїх дітей, змалечку пояснювати правила поведінки в дорожньому середовищі. А батьки, зі свого боку, запропонували педагогам вчити дітей, використовуючи ігрову форму занять. Наприклад: проводити інтерактивні ігри, вікторини; показувати учням відеоролики, фільми про дорожній рух; організовувати агітбригади з розповсюдженням правил, знаків, символів дорожнього руху. Одним із головних рішень існуючої проблеми стало налагодження співпраці з інспекторами від відділення ДАІ з обслуговування м. Сєвєродонецька. Також було запропоновано зробити інформаційну дошку, де буде оприлюднюватись статистика правопорушень та кількість людей, яким видали штрафи за порушення правил дорожнього руху. Така дошка дозволить всім учасникам дорожнього процесу, як водіям, так і пішоходам, проаналізувати свої дії на дорозі і передбачити майбутні наслідки. Всіх учасників круглого столу дуже зацікавив відео-ролік зроблений учнями СЗШ №10 під керівництвом Курлової Ольги Валеріївни. Діти зняли на камеру цікаві моменти, які траплялися на вулицях та дорогах, склали розповідь про історію Сєвєродонецька.

За результатами експрес- та інтернет-опитувань, взаємоввічливість в транспорті й на дорозі постала найголовнішим вчинком, який допоможе у різних ситуаціях дорожнього середовища. «Це – як основний метод вирішення поставленої проблеми»,- вважають діти і дорослі, які прийняли участь в опитуваннях.