Представники ДФС та бізнес-спільноти Бельгії обговорили шляхи залучення інвестицій в Україну
Опубліковано 23.09.2016 - 15:14
В прес-службі Державної фіскальної служби України повідомили, що ведення бізнесу в Україні, заходи ДФС у напрямі стимулювання підприємницької діяльності та шляхи залучення в Україну інвестицій обговорювалися під час Бельгійсько-українського бізнес-форуму на тему: «Податковий та митний контроль: передова практика як ключ залучення інвестицій та сприяння торгівлі». Участь у заході взяли представники ДФС, Посольства Бельгії, Європейської Бізнес Асоціації та органів виконавчої влади України.
Представники фіскальної служби ознайомили присутніх з основними напрямами роботи служби та планами стосовно покращення ведення бізнесу в Україні. Так, зокрема, за словами директора департаменту адміністративно-судового оскарження та судового супроводження ДФС Дмитра Донця, сьогодні в ДФС триває інституційна реформа, яка розроблена за підтримки МВФ. Вона передбачає широкомасштабне запровадження електронних сервісів, поліпшення якості обслуговування великих платників, збільшення податкових зборів, удосконалення управління, боротьбу з корупцією, посилення податкового та митного аудиту, модернізацію митного і податкового адміністрування та підвищення продуктивності.
Реалізація цих заходів, вважає посадовець, дозволить створити умови для ефективної роботи сумлінного бізнесу в Україні та створить перешкоди у діяльності махінаторів та нечесних підприємців.
Крім того, для залучення інвесторів в Україну в ДФС створено Офіс великих платників податків, в якому обслуговування бізнесу здійснюється на високому рівні з урахуванням потреб клієнтів. Для платників запроваджуються нові електронні сервіси та послуги, які полегшують процеси звітування, отримання довідок та інших послуг.
Окремим блоком питань для обговорення стала митна тематика та новації у цій сфері. Представників бельгійського бізнесу цікавили особливості реформування митниці, стан функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно», заходи, які служба вживає для запобігання корупційних проявів на митницях.
Так, за словами директора департаменту організації митного контролю ДФС Олексія Василенка, фахівці ДФС готують стратегію реформування митниці, яка базуватиметься на рекомендаціях Міжнародного валютного фонду, іноземних експертів та донорів, зокрема, моніторингової місії Митної та прикордонної служби США. Це буде низка поетапних кроків, які включатимуть як внесення певних законодавчих змін, так і впровадження новацій в роботу митниць, облаштування інфраструктури митних постів та запровадження нових сервісів для платників тощо.
Посадовець також розповів, що для зручності користувачів в ДФС сьогодні працюють над удосконаленням сервісу «Єдине вікно» та оперативно вирішують усі проблемні моменти, які виникають під час його роботи.
«Це – новий продукт, який корисний і для бізнесу, і для держави. Це новація для всіх, а тому ми зацікавлені в тому, щоб зробити його досконалим. Звісно, для цього потрібен час, але спільно ми можемо зробити це», – зазначив Олексій Василенко.
Загалом, за принципом «єдиного вікна» вже оформлено понад 3 тис. митних декларацій.
За словами Олексія Василенка, «єдине вікно», а також запроваджена електронна черга під час розподілу декларацій при оформлення товарів є одними із заходів з протидії корупції на митницях. Крім того, виключенню корупційної складової сприятиме і робота мобільних груп, яка стартувала з 5 вересня поточного року. Основним завданням учасників цих груп буде протидія контрабанді на митному кордоні України.
Представники бізнес-спільноти Бельгії, у свою чергу, висловили свої пропозиції та відмітили позитивну динаміку ДФС по удосконаленню податкового та митного законодавства.
ДПІ у м. Сєвєродонецьку
- 1537 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Окупанти судитимуть українця за «шпигунство», а жителя рф – за нібито членство у батальйоні «Донбас»
- 18:00 Луганців запрошують до музею «Пирогово» на святкування річниці утворення області
- 17:00 У 2025 році держпрограма ваучерів на навчання охопила менше 1% ВПО, – ЗМІ
- 16:00 Поліція встановила особу загиблого у ТЦК Тернополя: він родом з Луганщини
- 15:00 Нардепи звернулися до уряду щодо збільшення розміру допомоги на проживання ВПО
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодончанину Кирилу Ніжніку просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ) 21.05.2026 переглядів: 4437
- У Сіверськодонецьку Сили оборони уразили підрозділ росіян, – Генштаб 20.05.2026 переглядів: 1745
- Сіверськодонецька МВА призупинила діяльність закладів дошкільної освіти міста 22.05.2026 переглядів: 1047
- Офіс Сіверськодонецької МВА у Києві зруйнований після атаки рф, – Бойко 21.05.2026 переглядів: 864

Луганців запрошують до музею «Пирогово» на святкування річниці утворення області
У 2025 році держпрограма ваучерів на навчання охопила менше 1% ВПО, – ЗМІ
Поліція встановила особу загиблого у ТЦК Тернополя: він родом з Луганщини
