Суб’єкти ресторанного господарювання сплатять 38,1 млн. грн. за порушення податкового законодавства
Опубліковано 27.12.2016 - 12:44
Як повідомили у прес-службі Державної фіскальної служби України протягом січня-листопада 2016 року підрозділами контролю за проведенням розрахункових операцій проведено 3,5 тис. фактичних перевірок закладів ресторанного бізнесу. Про це повідомив заступник директора Департаменту аудиту ДФС Андрій Бондаренко.
Як розповів посадовець, під час перевірок аудитори фіскальної служби часто виявляють махінації у сфері ресторанного бізнесу. Так, для мінімізації податків у переважній більшості закладів цієї сфери працюють два та більше суб’єктів господарювання. При цьому вони використовують різні системи оподаткування - юридичні особи (фізичні особи-підприємці) працюють на загальній системі оподаткування та фізичні особи – підприємці на спрощеній.
Найбільш характерним порушенням, яке фіксується під час перевірок, є участь у розрахунках між споживачами та суб`єктами господарювання третіх осіб. При цьому зазначені особи не мали жодного відношення до діяльності закладів громадського харчування. Крім того в них були відсутні реєстратори розрахункових операцій та ліцензії на право роздрібного продажу алкогольних та тютюнових виробів.
Серед інших порушень – неоприбуткування отриманих готівкових коштів (виявлено у 2024 випадках, або майже у двох третинах проведених перевірок), продаж товарів, необлікованих у встановленому чинним законодавством порядку (у 829 випадках, або майже у третині проведених перевірок).
Відсутність ліцензії на право здійснення роздрібного продажу алкогольних напоїв встановлено у 541 випадках, або близько у 16% від проведених перевірок, інші порушення (невідповідність суми коштів, зазначених у денному звіті, на місці проведення розрахунків, незабезпечення друку фіскальних звітних чеків – Z-звітів) виявлено у 1160 випадках, або у кожній третій перевірці.
За результатами проведених фактичних перевірок порушників чинного законодавства оштрафовано на загальну суму 38,1 млн. грн.
Згідно з інформаційними базами даних в Україні зареєстровано 31 тис. господарських об`єктів ресторанного бізнесу.
ДПІ у м. Сєвєродонецьку
- 1315 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 17:00 Луганський спортсмен отримав нагороду від Європейської федерації важкої атлетики
- 16:00 Сили оборони уразили склади окупантів на Луганщині, – Генштаб
- 15:00 У Третьому армійському корпусі спростували чергову заяву рф про захоплення всієї Луганщини
- 15:00 Що буде з хабами, житлом для ВПО та адміністраціями Луганщини: інтерв’ю з Романом Власенком
- 14:22 Лисичанська МВА виплатить ще 254 тис. грн допомоги жителям громади
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодонецьке КП уклало договір щодо придбання геокуполів на майже 6 млн грн 15.04.2026 переглядів: 1272
- На війні загинув захисник із Лисичанська Ростислав Козьменко 14.04.2026 переглядів: 1159
- Переселенка з Лисичанська пече хліб на Закарпатті та планує відкрити власну пекарню 15.04.2026 переглядів: 1057
- Після звільнень і призначень: що задекларували посадовці Луганської ОДА 15.04.2026 переглядів: 957

У Третьому армійському корпусі спростували чергову заяву рф про захоплення всієї Луганщини
Зеленський пояснив ризики виходу Сил оборони з Донецької та Луганської областей
ЛОВА: На ТОТ Луганщини оцінки за поведінку пов’яжуть з активністю дітей у пропагандистських заходах