Луганському театру планують надали статусу національного
Уряд на своєму засіданні схвалив проекти Указів Президента України «Про надання Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театру статусу національного» та «Про надання Львівській обласній філармонії статусу національного закладу».
Відповідне рішення було прийнято з огляду на вагомий внесок Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру та Львівської обласної філармонії у збагачення духовності українського суспільства, примноження культурної спадщини нашого народу, активної популяризації кращих здобутків українського та світового музичного й театрального мистецтва, а також беручи до уваги те, що зазначені заклади культури відіграють визначну роль у культурно-мистецькому житті України і гідно презентують її за кордоном.
Також внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710 «Про ефективне використання державних коштів».
Це, у свою чергу, надасть можливість місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевих бюджетів фінансового стимулювати, згідно з чинним законодавством, працівників згаданих мистецьких закладів, яким у встановленому порядку буде надано статус національного.
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр та Львівська обласна філармонія є провідними центрами музичного та театрального мистецтва не лише своїх областей, а й всієї України.
Колективи цих мистецьких закладів здобули широке визнання, презентуючи здобутки національного мистецтва в Україні та за кордоном. Крім того, цими закладами культури ініційовано ряд вагомих мистецьких проектів, які здобули широкий резонанс серед фахівців.
За інформацією Міністерства культури України
- 4187 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Окупанти судитимуть українця за «шпигунство», а жителя рф – за нібито членство у батальйоні «Донбас»
- 18:00 Луганців запрошують до музею «Пирогово» на святкування річниці утворення області
- 17:00 У 2025 році держпрограма ваучерів на навчання охопила менше 1% ВПО, – ЗМІ
- 16:00 Поліція встановила особу загиблого у ТЦК Тернополя: він родом з Луганщини
- 15:00 Нардепи звернулися до уряду щодо збільшення розміру допомоги на проживання ВПО
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодончанину Кирилу Ніжніку просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ) 21.05.2026 переглядів: 4406
- У Сіверськодонецьку Сили оборони уразили підрозділ росіян, – Генштаб 20.05.2026 переглядів: 1729
- Сіверськодонецька МВА призупинила діяльність закладів дошкільної освіти міста 22.05.2026 переглядів: 1036
- Офіс Сіверськодонецької МВА у Києві зруйнований після атаки рф, – Бойко 21.05.2026 переглядів: 854


Луганців запрошують до музею «Пирогово» на святкування річниці утворення області
У 2025 році держпрограма ваучерів на навчання охопила менше 1% ВПО, – ЗМІ
Поліція встановила особу загиблого у ТЦК Тернополя: він родом з Луганщини
