Сєвєродонецька книжкова толока в цифрах і фактах
Літературно-мистецький фестиваль «Сєвєродонецька книжкова толока» відбувся.
Його відвідало 1800 осіб. 15 видавництв, близько 50 митців (поетів, прозаїків, художників, акторів, режисерів, музикантів), 57 заходів (творчих зустрічей, діалогів, дискусій, майстер-класів, концертів і вистав), 25 із яких – у дитячому просторі Книголісся.
Майстер-клас із української мови від запорізької поетки із Луганщини Олени Ольшанської, дискусія щодо необхідності створення в Сєвєродонецьку музею імені Йосипа Курлата, перегляд документального фільму про участь жінок у війні на Сході України «Невидимий батальйон», розмова з Артемом Чапаєм про сучасну Україну без прикрас, про батьківство і роль татів у вихованні дітей, із представниками літоб’єднання «Зоряна фортеця» – про сучасну українську фантастику і її місце в світі, розповідь журналіста Юрія Луканова про знищення свободи слова у Криму, презентація перекладів білоруської літератури, виступ етно-гурту «Troye Zillia» та інтимна лірика під баян, вистава «На межі» театру-студії ім. Антоніо Гауді, «Новеченто» у виконанні людини-рояля Майка Кауфмана-Портнікова – лише незначний перелік того, що відвідали жителі та гості Сєвєродонецька за два дні.
Вагома робота волонтерської команди із близько 50 осіб, основу якої складали хлопці і дівчата із Сєвєродонецька, до яких долучилися активісти й активістки Слов’янська, Бахмута, Запоріжжя та інших міст.
Директор Фестивалю Ігор Гармаш зауважує: «Не зважаючи на близькість до Росії, місто Сєвєродонецьк приємно здивувало активною зацікавленістю сучасною українською культурою (не розважальною, а саме глибокою), готовністю приймати нові проекти і розвивати їх далі. Я впевнений – Сєвєродонецька книжкова толока відбудеться наступного року за підтримки не тільки фонду USAID, але і місцевої влади і бізнесу. Щодо активності громади – жодних сумнівів!»
_________________
Проект "Сєвєродонецька книжкова толока" виконується в рамках проекту "Зміцнення громадської довіри", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)
Організатор фестивалю – Центр мистецтв «Арт-Простір» (Запоріжжя).
Партнери Фестивалю – Сєвєродонецька міська рада, Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець», Туристична асоціація Луганської області, Туристичний інформаційний центр «Сєвєродонецьк», ГО «Пружина», Сєвєродонецька молодіжна рада, бібліотеки міста й ін.
___________________
Сторінка Фестивалю у Facebook - https://www.facebook.com/severodonetsk.booktoloka/
- 2573 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 11:00 Луганські ВПО у Кропивницькому можуть отримати гуманітарну допомогу (РЕЄСТРАЦІЯ)
- 10:00 ЗСУ вдарили ракетами Storm Shadow по окупантах на Луганщині
- 09:08 ЛОВА: У Сіверськодонецьку окупанти створили штучний дефіцит надання адмінпослуг
- 08:45 Ворог намагався просунутися з боку Нововодяного
- 19:00 Для сіверськодончан створили інтерактивну «Мапу Єдності»: деталі
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодончанину Кирилу Ніжніку просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ) 21.05.2026 переглядів: 4379
- У Сіверськодонецьку Сили оборони уразили підрозділ росіян, – Генштаб 20.05.2026 переглядів: 1711
- Сіверськодонецька МВА призупинила діяльність закладів дошкільної освіти міста 22.05.2026 переглядів: 1019
- Офіс Сіверськодонецької МВА у Києві зруйнований після атаки рф, – Бойко 21.05.2026 переглядів: 846









ЗСУ вдарили ракетами Storm Shadow по окупантах на Луганщині
ЛОВА: У Сіверськодонецьку окупанти створили штучний дефіцит надання адмінпослуг
Ворог намагався просунутися з боку Нововодяного
