Відділ торгівлі та з захисту прав споживачів Сєвєродонецької міської ради

Пам’ятка споживача

1. Чим доказати факт купівлі товару? При здійсненні покупки необхідно вимагати у  продавця на ринку, або в магазині чек, що підтверджує факт покупки товару (навіть за відсутності касового апарату). Згідно зі ст.8 Закону України «Про захист прав споживачів» вимоги споживача розглядаються після пред'явлення ним розрахункового документа.

2. Який товар підлягає обміну протягом 14 днів? Згідно ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів» протягом 14 днів (не рахуючи дня покупки) споживач має право обміняти або повернути непродовольчий товар (якщо товар не задовольнив споживача за кольором, фасоном, розміром і т.д.), який не був у використанні і збережені всі його ярлики і пломби. Згідност. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» якщо в товарі виник брак, то споживач має право вимагати від продавця протягом гарантійного терміну: зменшення ціни товару, безкоштовне усунення недоліків у товарі або відшкодування витрат на усунення недоліків у товарі.
Якщо в товарі виявлений істотний недолік (що підтверджується висновком сервісного центру або експертизи), то покупцеві повертаються гроші або здійснюється обмін товару.
Але обміняти (повернути) можна не будь-який товар. Такий товар вказаний в
Переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну або поверненню (затвердженого постановою КМУ від 19
березня 1994 р. № 172)

3. ПАМ'ЯТАЙТЕ! До того як розрахуватись за товар споживач має право отримати повну інформацію про ціну товару, його виробника, про основні якості продукції. Переглянути інструкцію і переконатися в тому, що вона складена української або російською мовою (відповідно до законодавства про мови). Повинен бути вказаний термін придатності товару (ст.15,17 Закону України «Про захист прав споживачів»). При придбанні товару, на
який поширюється гарантійний термін гарантійний талон повинен бути заповнений продавцем магазину із
обов’язковим зазначення дати продажу товару.

4. Невідповідність ціни на цінниках з ціною, яку вказує касир при оплаті товару. Це пряме порушення ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів», а саме порушено право покупця на інформацію про товар. У разі такої розбіжності споживач може: звернутися до адміністратора магазину, з вимогою повернути різницю між ціною на ціннику і ціною, вказаною в чеку.
У разі відмови в задоволенні вимоги, для початку, треба залишити запис у Книзі відгуків і пропозицій. Якщо результат не досягнутий, то право споживача звернутись до спеціалістів відділу торгівлі та з захисту прав споживачів (надати копію чека, відповідь на претензію) для вжиття заходів реагування.

5. Кілька слів щодо обважування. Перед зважуванням, подивіться на стрілку вагів .
Вона повинна стояти на нулі, а під час покладання товару, вона не повинна занадто різко смикатись. Якщо це
відбувається, значить, або несправні ваги , або ж продавець робить якісь маніпуляції з вагами. Вагу товару Ви
можете перевірити на контрольних вагах.Якщо поблизу немає контрольних ваг, а продавець працює без касового апарату, попросіть товарний чек, в якому повинно бути вказано: назва ринку, номер ряду і торгового місця, найменування товару, ціна за товар, дата продажу, прізвище, а також ініціали продавця та обов'язково
його підпис. Відмовити у видачі товарного чека Вам не мають права. Якщо Вас обважили, вимагайте повернути
різницю. Якщо Вам відмовляють, звертайтеся до спеціалістів відділу торгівлі та з захисту прав споживачів
Сєвєродонецької міської ради і опишіть проблему, повідомте адресу ринку, або магазину, номер ряду і місця, прізвище продавця.

Також ви маєте повне право викликати співробітників поліції, які притягнуть винну особу до адміністративної
відповідальності, за тел. 102,4-41-30, 70-20-42, 095-005-40-37.

Відділ торгівлі та з захисту прав споживачів Сєвєродонецької міської ради бажає Вам вдалих придбань! 

За отриманням консультації спеціалістів ви можете звернутись до відділу торгівлі та з захисту прав споживачів 
Сєвєродонецької міської ради за адресою:

м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів,
32, 3-поверх, каб. № 65 або за тел. 4-44-11, 4-50-76 
Дата редактирования страницы 19.12.2019. Дата создания 18.12.2019.

Прислать замечания или новую информацию для администрации Северодонецк-online.

Комментарии для сайта Cackle