Служба поліції охорони області створена на базі позавідомчої зовнішньої сторожової охорони.
На початку 1953 року згідно до Постанови Ради Міністрів УРСР створюється відділ позавідомчої зовнішньої сторожової охорони (ВПЗО) при УВС у Луганській області. Першим начальником ВПЗО (він же заступник начальника відділу служби УМ УВС Луганської області) був підполковник міліції Рудь Григорій Іванович. Окрім обласного центру, становлення позавідомчої зовнішньої сторожової охорони у Луганській області проходило шляхом організації відповідних відділів і відділень у містах Комунарськ (Алчевськ), Кадіївка (Стаханов), Красний Луч, Краснодон, Лисичанськ, Старобельськ.
У 1958 році створюється самостійний відділ охорони при УВС Ворошиловградського облвиконкому. У 1966 року відділ перетворюється в Управління позавідомчої охорони при УОГП УВС Ворошиловградського облвиконкому.
У 60-х роках вводяться перші пункти централізованого прийому сигналу. Вже у 1964 році вводиться перший пульт централізованого прийому сигналів у м. Краснодон.
На початку сімдесятих років у службі охорони були створені та отримали розвиток нові види охорони міліції і централізованої технічної охорони.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1993 року, Управління позавідомчої охорони перетворюється в Управління Державної служби охорони при Управлінні МВС України у Луганській області.
За роки незалежності нашої держави Служба охорони пройшла шлях реформування та оптимізації.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2015 року №834, Управління Державної служби охорони при Головному управлінні МВС України у Луганській області перетворюється в Управління поліції охорони в Луганській області.
На сьогодні - це територіальний підрозділ Національної поліції України, який діє на основі самофінансування та здатен забезпечити надійний захист майнових інтересів фізичних та юридичних осіб. До складу УПО входять Сєвєродонецький міжрайонний та Лисичанський міський відділи поліції охорони, який надають повний спектр охоронних послуг. Також, у місті Сєвєродонецьку функціонує пульт централізованого спостереження охорони. Забезпечено охорону близько 1,5 тис. об'єктів, у тому числі більш 680 квартир громадян та відокремлених приміщень.
У Управлінні поліції охорони вшановують традиції, засновані на спадкоємності поколінь, і основою виховання нових кадрів є досвід ветеранів служби. З повагою і вдячністю відносяться тут до ветеранів служби І.С. Горшколепова, І.П. Відюкова, А.Д. Проскурякова, В.П.Божкової, А.А.Волобуєва, В.В. Завєрухи, М.І. Помази і багатьом іншим людям, відношення до служби яких і вірність цінностям поліції охорони стали прикладом для наслідування. Пам'ять людей – найвища винагорода. У деяких містах і районах області є вулиці, названі іменами працівників служби охорона, яка загинули, захищаючи державну власність, честь, гідність, а інколи – і життя співвітчизників. Наприклад, у м. Рубіжне одна з вулиць носить ім'я начальника відділу охорони майора міліції А.С. Вуліса.