Молодь Сєвєродонецька створила мапу молодіжних активностей

Молодь Сєвєродонецька створила мапу молодіжних активностей

5 вересня відбулась презентація онлайн-мапи місць та просторів молодіжної активності в рамках дискусії «Їхати чи
залишатися: чи бачить себе молодь агентами змін громади?» на Фестивалі думок.

Мапу створювали молоді люди, волонтери ініціативи «Сєвєр змін», з вересня по грудень 2019 року. 14 волонтерів оцінили стан закладів і місць молодіжної інфраструктури з точки зору молоді і нанесли їх на мапу. Участь молоді в самому процесі збору інформації та розвитку ініціативи є ключовою складовою, яка працює за принципом «нічого для нас та про нас без нас». «Сєвєр Змін» – це приклад того, що ми можемо змінювати рідне місто, показувати його гарні сторони і акцентувати на проблемах. Я радий, що долучився до цього проекту і отримав досвід картування», – розповідає волонтер проекту Павло Венедиктов.

Мапа містить шість тематичних розділів: спорт, неформальні місця та простори для відпочинку, молодіжні центри і простори, центри культури та освіти, громадські організації та небезпечні ділянки. Вона дозволяє обрати один, або декілька розділів, а також робити аналіз локації за декількома критеріями, як віддаленість розташування; наявність послуг і заходів; наявність небезпечних ділянок поряд; економічна та фізична доступність; атмосфера (за відгуками волонтерів).

Основними проблемами, на які вказала молодь під час картування, є наявність небезпечних ділянок (закинуті будівлі;
напівзруйновані стадіон та сквери; забруднені ділянки, погане освітлення тощо) та брак інформації про наявні
можливості через відсутність вивісок та погана представленість в соціальних мережах.

Заступниця начальника Управління молоді та спорту Луганської ОДА Євгенія Ратіхіна впевнена, що спільна, конструктивна робота молоді та влади принесе позитивні результати: «Такі молодіжні активності та ініціативи дуже потрібні, особливо нам - тим, до обов'язків яких відноситься формування та реалізація державної молодіжної політики в містах, районах та об'єднаних територіальних громадах області, в тому числі, щоб під час розробки програм, проєктів, плануванні заходів, вирішення питань щодо розвитку молодіжної інфраструктури спиратить та враховувати думку молоді».

Для довідки: ініціатива «Сєвєр змін» почалась з ідеї створити мапу молодіжних активностей у Сєвєродонецьку і
продовжується розробкою різноманітних проектів по дослідженню історії та простору в місті. Ідею підтримали
Асоціація молодіжних центрів України, Благодійний Фонд «Карітас Сєвєродонецьк” та ГО «Театр змін», яка
почала реалізовувати цей проект у вересні 2019 році. «Сєвєр змін» реалізується в рамках проекту «Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів у місцевих громадах»,
підтриманий KURVE Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action.

Знайти онлайн-мапу можна за посиланням.

Комментарии для сайта Cackle