За 8 місяців Сєвєродонецький «Азот» випустив 500 тис. тонн мінеральних добрив

За 8 місяців Сєвєродонецький «Азот» випустив 500 тис. тонн мінеральних добрив

15 вересня 2020 року. Сєвєродонецьк. Україна. – За 8 місяців 2020 року Сєвєродонецький «Азот», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, випустив 500,01 тис. тонн мінеральних добрив (за аналогічний період минулого року – 196,89 тис. тонн).

Зокрема, підприємством випущено 278,54 тис. тонн аміачної селітри, 193,98 тис. тонн карбаміду, 3,94 тис. тонн аміаку водного технічного, 23,55 тис. тонн КАС (карбамідо-аміачна суміш). Крім того, за цей час на підприємстві випущено 245,48 тис. тонн аміаку, 5,02 тис. тонн діоксиду вуглецю зрідженого.

«Порівнюючи цифри, отримуємо начебто непогану статистику нинішнього року щодо минулого. Але такий результат лише частково відображає ситуацію. У 2019 році основна частина виробничих потужностей Сєвєродонецького «Азоту» перебувала у простої. Відновити повний виробничий цикл на підприємстві ми змогли тільки навесні 2020 року – запустили цех виробництва аміаку 1-А, стали поступово нарощувати випуск аміачної селітри і почали випускати карбамід. В результаті вийшли на нинішні виробничі показники. Але при цьому підприємство влітку було завантажене всього на 30%, тобто у нас є потенціал для зростання. Однак прийняте у червні рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі не вводити квоти на імпорт азотних добрив в Україну практично позбавило нас можливості рости. Навпаки, сьогодні доречніше говорити про зниження обертів, не лише на «Азоті», а й, напевно, на всіх хімічних підприємствах України», – коментує Леонід Бугайов, Голова Правління ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ».

Керівник відзначив, що українські мінеральні добрива не можуть конкурувати в ціні з російською продукцією, тому що у РФ ціна природного газу, основної сировини для виробництва азотних добрив, приблизно у 2,5 рази нижче, ніж в Україні. Введене минулого року ембарго на ввезення добрив безпосередньо з Росії сьогодні є малоефективним – російські виробники обходять його, завозячи свою продукцію в Україну через Білорусь, Польщу, Латвію, Грузію.

 «Саме тому для української хімії таке важливе прийняття рішення про введення квот на імпорт азотних добрив у нашу країну, і ми продовжуємо наполягати на необхідності такого рішення. Українські підприємства можуть забезпечити потреби аграріїв у добривах, і логічною державницькою позицією було б захистити власного товаровиробника, дати можливість йому розвиватися. А разом з ним розвивалася б і вся економіка, адже одне робоче місце у хімічній промисловості створює до п'яти робочих місць у суміжних галузях. Це зайнятість людей у регіонах і це десятки, сотні мільйонів гривень надходжень до державного та місцевих бюджетів», – підкреслив Леонід Бугайов.

За 8 місяців 2019 року на Сєвєродонецькому «Азоті» було випущено 188,79 тис. тонн аміачної селітри, 1,32 тис. тонн аміаку водного технічного, 6,78 тис. тонн КАС (карбамідо-аміачна суміш).